جراحی زیبایی باسن

تمایل انسان‌ها به ویژه زنان به زیبایی منجر به تن دادن آن‌ها به انواع جراحی‌های زیبایی از جمله زیبایی باسن خواهد شد. اغلب زنان با هدف جلب رضایت جنسی بیشتر شریک زندگی خود برای زیبایی اندام‌های جنسی سعی و تلاش می‌کنند. با بالا رفتن سن و نوسانات وزن ممکن است، پوست و بافت ناحیه‌ی باسن طراوت و شادابی زمان جوانی را از دست بدهد و دچار تغییر شکل زننده شود. افتادگی یا شلی بافت باسن یا بزرگی بیش از حد این ناحیه ـ به صورتی که تناسب اندام فرد را بر هم زند ـ از شایع‌ترین دلایلی است که زنان را به انواع جراحی‌های زیبایی باسن ترغیب خواهد نمودو نیز افرادی که مادرزادی باسن تخت ونازیبایی دارند.

بسته به نوع مشکلی که محل زیبایی باسن فرد دارد، اعمال جراحی اصلاح متفاوتی توسط پزشک متخصص برای ترمیم آن در نظر گرفته می‌شود. گاهی نیاز به کوچک کردن باسن است که در این صورت، جراح معمولاً با کمک لیپوساکشن بافت چربی اضافی ناحیه باسن را تخلیه می‌کند و بدین ترتیب باسن را یک یا چند سایز کوچک می‌سازد. اگرنیاز به شکل دهی باشد،فرم مطلوب راطراحی خواهد کرد وهمچنین برای رفع شلی و آویزانی بافت این ناحیه از تزریق استفاده خواهدشد. جراحی لیفت باسن علاوه بر بالا کشیدن باسن به ظاهر کمر و ران‌ها نیز جلوه‌ی بهتری می‌دهد.
گاهی اوقات نیز نیاز به بزرگ کردن باسن است. افرادی که از کوچکی باسن خود ناراضی هستند می‌توانند با کمک جراح خود تصمیم به ایمپلنت باسن یا تزریق چربی در این ناحیه بگیرند. با این حال امروزه با پیشرفت‌هایی که علم پزشکی در زمینه زیبایی داشته می‌توان پاسخ قابل قبول برای هر گونه نارضایتی‌ ظاهری یافت.عمل‌های زیبایی باسن امروزه طرفداران بی‌شماری پیدا کرده است و بسیاری برای خوش فرم‌تر و بزرگتر یا کوچکتر کردن باسن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. بنابراین به اقتضای محبوبیت یافتن عمل های جراحی زیبایی باسن روش‌های موثری برای انجام این عمل ابداع شده است تا خواسته مراجعین در خصوص بهبود انحنا، تغییر اندازه، خوش فرم، بزرگ یا کوچک کردن و محکم کردن باسن به خوبی تحقق یابد.
افراد با اهداف متفاوتی برای جراحی زیبایی باسن به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند:
1- کوچکتر کردن باسن: لیپوساکشن متداول‌ترین روش انجام این عمل است.
2- بزرگتر کردن باسن
3- لیفت باسن و خوش فرم‌تر کردن آن
بزرگ کردن باسن:
همچنان که برجستگی سینه نماد و الگو بدن زنانه است و باعث جاذبه جسمانی و زیبایی زن می شود به همان میزان شکل و برجستگی باسن جزو نماد های بدن زنانه است. بزرگ کردن باسن که از شایع ترین اعمال جراحی در عمل جراحی زیبایی باسن است، به دو صورت انجام می شود.
استفاده از پروتز برای افزایش حجم باسن زیرپوست شده و طبق نقشه و طراحی انجام شده، فضا باز شده و پروتز در آن نقطه قرار می گیرد. در نواحی مختلفی از باسن پروتز گذاشته می شود. امروزه در تکنیک های جدید بهترین محل برای جاسازی پروتز، داخل عضله باسن است. گاهی اوقات زیر عضله و زیر فشیا و در برخی موارد که با استقبال کمی روبرو است در زیر پوست باسن قرار می دهیم. پروتز باسن در امریکا جنوبی و برزیل عمل شایعی است و بیشترین مقالات و کتاب ها و تکنیک های جدید از آنجا شرح داده می شود.
لیفت باسن:
همچنان که برای سینه و نواحی مختلفی از بدن لیفت انجام می شود، می توانیم برای افتادگی و شلی پوست باسن از لیفت باسن استفاده کنیم. تکنیک های متفاوتی وجود دارد برای برداشتن پوست اضافه باسن که شایع ترین آن این است که برشی در ناحیه کمر به صورت عرضی وارد می شود که با استفاده ار برش بلت ما می توانیم لیف باسن با قسمت های خارجی کنار ران را انجام دهیم. در کسانی که چاقی مفرط داشته اند، بعد از عمل جراحی کوچک کردن معده که عمل شایعی است و هم چنین کسانی که حجم باسن بزرگی داشته اند و بافت نگه دارنده ضعیفی داشته و باعث شلی شده، این ها هم با استفاده از برش بلت می توانیم به نتیجه خوبی برسیم.
اما تکنیک بسیار جدیدی که در سال های اخیر استفاده می شود، برش بیکینی است. برشی که در قسمت داخلی باسن ایجاد می شود و پوست اضافه از این ناحیه کشیده می شود و جمع شده و این برش در داخل لباس زیر قرار می گیرد و دیده نمی شود.ولی جدیدترین تکنیک که در ماه های اخیر خیلی شرح داده شده است با استفاده از سفت کردن و جمع کردن حجم باسن و استفاده از مش است. تکنیک ظریف، دقیق و پیچیده ای است که می توانید با مراجعه و بررسی پزشک از نتیجه و نحوه آن آگاه شوید.
معایب پروتز باسن:
مشکلاتی که پروتز باسن نسبت به پروتز سینه وجود دارد این است که در پروتز سینه شخص می تواند با استفاده از لباس زیر محکم، از جابجا شدن و حرکت شدید سینه جلوگیری کند تا باعث نشود که پروتز جابجا شده و احتیاج به جراحی مجدد داشته باشد. اما در پروتز باسن چیزی به عنوان نگه دارنده وجود ندارد تا در تکان ها و راه رفتن جلو حرکت پروتز و جابجا شدن آن را بگیرید. در نتیجه پروتز باسن نسبت به پروتز سینه زودتر احتیاج به تعویض دارد.
یکی از مهم ترین عارضه ها در پروتز باسن، خونریزی است. زیرا در داخل عضله باسن، بافت های خونی بسیاری وجود دارد و با قرار گیری پروتز باسن در عضله، احتمال خونریزی بیشتر از پروتز سینه است.

مزایای پروتزباسن:
درتزریق چربی ،ازچربی بدن خود فرد گرفته می شود.
کاملا بی خطر است.
به زیبایی وخوش فرمی هرچه بیشتر باسن کمک می کند.
موجب بالارفتن اعتمادبه نفس شخص می شود.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی