پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه )

عمل جراحی پروتز سینه که از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی روی سینه ها می باشد برای بزرگ کردن سینه انجام می شود. بر طبق تحقیقات انجام شده رضایت بیماران بعد از انجام این عمل بسیار بالا بوده و جراحی پروتز سینه علاوه بر افزایش اعتماد به نفس فرد، باعث بهبود روابط زناشویی وی نیز می گردد . علاوه بر عمل جراحی پروتز سینه(ایمپلنت پروتز سینه) می توان از تزریق چربی نیز استفاده کرد.

در چه مواردی از پروتز سینه ( جراحی بزرگ کردن سینه ) استفاده می شود ؟
تمایل شخص برای بزرگ کردن سینه و یا تغییر سایز اندازه سینه
اصلاح ناهنجاریهای مادرزادی سینه که در آن یک یاهر دو سینه رشد کافی نداشته است
اصلاح تفاوت اندازه سینه ها
اصلاح سایز سینه که ممکن است به دلیل حاملگی ، شیردهی یا تغییرات وزنی شدید تغییرکرده باشد و...
بازسازی سینه به دلیل جراحی مانند سرطان سینه یا تروما
بهترین زمان عمل جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه ) چه زمانی است ؟
برا ی انجام عمل جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه ) محدودیت سنی وجود ندارد اما نکات مهمی که باید در این زمینه رعایت شود این است که فرد باید کاندیدای خوبی برای عمل بوده و وضعیت سلامتی فرد و الاستیسیته (انعطاف پذیری) پوست مناسب انجام این عمل باشد. باید توجه داشت که زمان مناسب برای انجام عمل پروتز زمانیست که حداقل 7 تا 8 سال از شروع اولین قاعدگی گذشته باشد،طوری که اندازه سینه ها حداقل برای مدت 2 سال ثابت مانده باشد.
مزایای پروتزسینه:
برجسته و حجیم کردن سینه ها
افزایش اعتماد بنفس و جذابیت ظاهری
ایجاد تعادل و زیبایی در اندام ها
استفاده از پروتز سینه بعد ازجراحی ماستوکتومی ( برداشتن پستان)
عوارض پروتز سینه
1- عوارض احتمالی که ممکن است بعد از تمامی عمل های جراحی ایجاد شود ۲
2- ٫ عوارض احتمالی که اختصاصی می باشند و ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه ایجاد شود مانند عفونت پروتز.

موارد منع انجام جراحی پروتز برای بزرگ کردن سینه کدامند ؟
زنانی که سرطان سینه درمان نشده دارند
در صورت وجود عفونت فعال درهر نقطه ای از بدن
افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هستند ( شامل افرادی که تحت شیمی درمانی هستند یا در حال درمان با داروهای سرکوب کننده دستگاه ایمنی بدن میباشند)
افرادی که دچار اختلال انعقادی خون و یا اختلال در ترمیم زخم هستند.
در افرادی که خون رسانی به بافت سینه در اثر اعمال جراحی دیگر و یا انجام رادیو تراپی کاهش یافته باشد.
افراد زیر سن زیر 18 سال (در صورتی که هدف از جراحی پروتز سینه در آنها صرفا بزرگ کردن سینه باشد)
زنان باردار یا شیرده
انواع پروتز سینه:
در حال حاضر به صورت عمده دو نوع پروتز برای بزرگ کردن سینه وجود دارد :
پروتز آب نمکی ( سالین)
پروتز ژلی ( سیلیکونی)
چگونه عمل جراحی بزرگ کردن سینه انجام می شود؟
در این عمل جراح با استفاده از پروتز ها، یک شکاف در سینه ایجاد کرده و بافت سینه را بالا می کشد و یک کیسه در این ناحیه ایجاد می کند. سپس جراح می تواند پروتز را به داخل کیسه ایجاد شده وارد کند.
پروتز سینه در چه محلی قرار می گیرد؟
عوامل متعددی مثل آناتومی بدن و پیشنهادات جراح می توانند نقش مهمی در چگونگی وارد کردن و نحوه قرارگیری پروتز سینه داشته باشند. در عمل پروتز سینه ایمپلنت در یک کیسه وارد می شود که:
• می تواند زیر عضلات سینه یعنی در محل بین بافت پستان و دیواره قفسه سینه قرار داشته باشد.
• می تواند زیر بافت سینه و در بالای عضلات آن قرار گیرد.
امکان وارد کردن پروتز ها بالا یا پایین عضلات سینه وجود دارد. قرار دادن پروتز زیر این عضلات می تواند ظاهر سینه و وضعیت شیردهی را کمتر تحت تاثیر قرار دهد. جراح معمولاً درباره این موضوع با مسائل مربوط به آن با شما صحبت می کندوشمارا در جریان کامل قرار خواهد داد.

عوارض ماموپلاستی:
با وجودآن که که دوام نتایج عمل ماموپلاستی برای تمام زندگی بانوان در نظر گرفته شده است، اما گاهی ممکن است به جایگزینی ایمپلنت سینه نیاز باشد. پس از عمل جراحی پروتز سینه، لازم است بیمار از معاینات منظم دوره ای برای بررسی وضعیت پروتز ها استفاده کند.
نتایج پروتز سینه با استفاده از ژل پر کننده سیلیکون برای سال های طولانی مورد بررسی قرار گرفته و پس از جمع آوری اطلاعات تفصیلی و دقیق درباره نتایج آن،سازمان تاییدیه ی بهداشت آمریکا( (FDA استفاده از آن را برای عمل جراحی زیبایی سینه تایید کرده و هیچ رابطه مشخصی بین پروتز ژل سیلیکون و بیماری بافت پیوندی، سرطان سینه یا مشکلات تجدید ساختار مشاهده نشده است.
مراقبت های بعد از پروتزسینه:
بیمار باید توانایی راه رفتن بدون کمک را پس از عمل جراحی سینه داشته باشدچرا که برای کاهش خطر ایجاد لخته خونی در ناحیه پا لازم است این کار انجام شود.دنبال کردن تمام توصیه های مراقبتی ارائه شده توسط جراح برای بیمار اهمیت زیاد دارد که شامل راهنمایی های انجام شده برای پوشیدن لباس های تنگ، مراقبت درباره آب آوردن سینه، استفاده از آنتی بیوتیک در صورت تجویز و سطح و نوع فعالیت هایی است که بیمار می تواند به صورت بی خطر انجام دهد. جراح هم چنین جزئیاتی را درباره علائم عادی بعد از عمل و علائم بالقوه مربوط به خطرات بزرگ کردن سینه در اختیار بیمار قرار می دهد. مهم است که بیمار بداند مقدار زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل بطور جدی بستگی به شرایط خاص بیماران دارد.
دو تا پنج روز اول پس از عمل جراحی، ممکن است بیمار احساس سفتی یا تیر کشیدن در ناحیه سینه خود داشته باشد.
هر گونه پماد یا بانداژ استفاده شده برای عمل جراحی باید ظرف مدت هفت روز برداشته شود. در این حالت ممکن است به بیمار توصیه شود از یک سوتین محافظ برای بهبود سریع تر استفاده کند.
بیمارطبق صلاح دید پزشک اجازه دوش گرفتن را بین یک تا هفت روز پس از عمل خواهد داشت.
اگر در عمل جراحی از بخیه خارجی استفاده شده باشد، این بخیه ها تقریباً پس از یک هفته کشیده می شوند. اگر جراح برای عمل جراحی از چسب یا بانداژ استفاده کرده باشد، بیمارمی تواند آن را پس از یک یا دو هفته بدون کمک دیگران و نیاز به مراجعه به پزشک شخصاً بردارد.همچنین در طول چند روز یا یک هفته بیمارمی تواندبا توجه به شرایط کاری به محل کار باز گردد و فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد.
بیمارباید از بلند کردن، هل دادن یا کشیدن هر چیزی که باعث ایجاد درد می شود خودداری کند و فعالیت های شدید یا حرکات کششی در سمت بالا تنه خود را که می توانند باعث ایجاد ناراحتی شوند را محدود کند.
و نیز از ماموگرام های منظم به تعداد مورد نیاز با توجه به گروه سنی خود استفاده کند. به دنبال عمل جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه، باید به معاینه منظم سینه خود ادامه دهد.


میزان ماندگاری پروتزسینه:
در شرایط عادی، نتایج روش بزرگ کردن سینه ماموپلاستی بلند مدت هستند. ایمپلنت های سینه دربعضی موارد نیاز به جایگزینی دارندولازم است بطور منظم با جراح در این رابطه ملاقات شود.
اندازه سینه ممکن است به خاطر شرایط زیر تغییر کند:
به دنیا آوردن کودک
بالا رفتن سن
افزایش یا کاهش وزن
عوامل هورمونی
افتادگی سینه
وبیماری های پستان
پس از چند سال، اگرشخص احساس کرد که ظاهر سینه هایش تغییر کرده، می تواند از عمل جراحی ترمیم سینه برای تغییر وضعیت ایمپلنت های خود استفاده کند ویا از لیفت سینه برای بازیابی یک ظاهر جوان تر و شاداب تر برای سینه خود استفاده نماید.
حفظ ارتباط با جراح:
برای اطمینان و تایید صحت نتایج عمل جراحی بر روی زیبایی و سلامتی فرد، مهم است که بیمار بطور منظم به مطب جراح خود مراجعه کرده و وضعیت سینه های خود را مورد معاینه قرار دهدتا با هر گونه تغییر ایجاد شده در سینه ،خود را بررسی کرده و اقدامات درمانی مناسب را اتخاذ نماید.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی