(جراحی زیبایی ولیفت سینه) Mastopexy

لیفت سینه ، درمان افتادگی سینه از طریق برداشتن پوست اضافی و محکم کردن بافت اطراف سینه است. دستاورد این عمل، رفع مشکل افتادگی سینه و ایجاد سینه‌هایی جوان‌تر، محکم‌تر وزیباتر است که بر جذابیت بیمار می‌افزاید.لیفت سینه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی سینه است که به اصلاحِ فرم سینه به شکل ایده آل می پردازد. بسیاری از خانم هایی که دارای سینه هایی افتاده و با پوست چروکیده هستند عمل لیفت سینه انجام داده و سینه های خود را به شکل زیبا و جوان تبدیل می کنند.افتادگی و چروک شدن پوست سینه دلایل مختلفی دارد.

از مهم ترین این دلایل می توان به:
بارداری: در طول بارداری و پس از آن در دوران شیردهی سینه‌ها کشیده شده و شکل انها تغییر می‌کند. مادران می‌توانند با انجام این عمل پس از زایمان نیز دوباره سینه‌هایی خوش حالت داشته باشندو عمل سفت کردن سینه را انجام دهند .
تغییر وزن: شکی نیست که کاهش وزن زیاد موفقیت بزرگی است؛ اما اگر سینه‌ها نیز کوچک شود، به احتمال زیاد مشکل افتادگی یا شل شدن سینه‌ها بروز خواهد یافت ، با عمل لیفت سینه می‌توان تناسب اندام را حفظ نمود.
نیروی جاذبه و گذر زمان: مواجهه با اثرات نیروی جاذبه و گذر زمان اجتناب ناپذیر است. نیروی جاذبه به مرور زمان سینه‌های خوش فرم و برجسته را رو به پایین می‌کشد. با بالا کشیدن سینه می‌توان به مبارزه این اثر طبیعی رفت.
وراثت: بعضی سینه‌ها از ابتدا حالت افتاده دارد، این افراد می‌توانند با عمل لیفت سینه هدیه‌ای را که طبیعت از ایشان دریغ داشته است باز پس گیرند. بالا رفتن سن و ضعیف شدن عضله های نگه دارنده سینه در سینه های بزرگ نیز از دیگر عوامل افتادگی سینه است. عمل جراحی لیفت سینه این افتادگی و چروکیدگی را اصلاح کرده و آن را بالا می کشد و همچنین سینه ها را به فرم گرد تر و زیباتری در می آورد.
در برخی موارد نیز نوک سینه و هاله دور آن را جابجا کرده به طوری که تقریبا مرکز سینه قرار گیرد. همچنین می توانند شکل آنها را نیز اصلاح می کنند. (بسته به نیاز بیمار می تواند اندازه نوک سینه کوچک یا بزرگ هم بشود.) لیفت سینه معمولاً برای کسانی که دوست دارند سایز سینه های خود افزایش دهند، می تواند با پروتز همراه باشد. حتی برای کسانی که می خواهند حجم سینه های خود را کاهش دهند نیز به همراه برداشت بافت های چربی انجام می شود.
لیفت سینه به چه صورت انجام می گیرد؟
لیفت سینه معمولاً همراه با بی هوشی است. ایجاد برش برای عمل لیفت سینه یکی از مهم ترین مراحل این جراحی محسوب می شود. در کل سه نوع برش می تواند ایجاد شود:
برش هلالی بالای هاله سینه:
این نوع برش کمترین میزان برش برای سینه را به دنبال دارد. برای خانم هایی که سینه آن ها افتادگی بسیار کمی دارند و می خواهند همراه با پروتز سینه لیفت انجام دهند این روش کاربرد دارد.
برش دور هاله سینه:
این نوع برش برای سینه هایی هستند که دارای افتادگی خفیف هستند و اصلاح سینه نیازی به برش بیشتر نخواهد داشت. در این روش احتمال باقی ماندن جای برش به حداقل می رسد. البته جای زخم جراحی باقی می ماند ولی بین تغییر رنگ سینه و هاله دور نوک سینه تقریباً پنهان می شود.
برش دور هاله سینه به همراه برش عمودی در زیر:
این نوع برش برای خانم هایی است که افتادگی سینه آن ها متوسط بوده و پزشک مجبور است برای دسترسی بهتر به بافت های داخل سینه برشی عمودی زیر برش دور هاله ایجاد کند.
برش دور هاله سینه به همراه برش عمودی و افقی در زیر (به شکل T معکوس):
این نوع برش برای سخت ترین عمل های جراحی در این بین است. معمولاً برای خانم هایی که افتادگی سینه های آنها شدید بوده و یا می خواهند اصلاح قابل توجهی به سینه های خود بدهند و یا همراه با پروتز باشد از این نوع برش استفاده می کنند. با این برش جراح دسترسی کامل به تمام نقاط سینه را دارد و قادر است سینه را به شکل مطلوب بازسازی کند.بعد از ایجاد برش، بافت های سینه را اصلاح کرده و به شکل دلخواه در می آورند. سپس پوست های اضافی را برداشته و در نهایت زخم های ایجاد شده را بخیه می زنند.
مزایای لیفت سینه:
درمان افتادگی سینه
ایجاد سینه‌هایی جوان‌تر و محکم تر
افزایش جذابیت بیمار
عوارض و خطرات احتمالی لیفت سینه:
عفونت
خون ریزی داخلی
نا متقارن شدن دو سینه
تغییر در حس نوک سینه
سفت شدن
تخریب اعصاب داخل
وباقی ماندن جای اسکار از جمله عوارضی است که ممکن است رخ دهد. انتخاب پزشک متخصص مناسب به بیمار این امکان را می دهد تا احتمال رخ دادن این عوارض را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
عوارضی نظیر درد، تورم و کبودی نیز بعد از جراحی طبیعی است. با مصرف مسکن ها و آرام بخش های تجویز شده توسط پزشک بیمار می تواند درد خود را تسکین داده و روند بهبودی را سریع تر نماید.
مراقبت های پس از لیفت سینه:
برای بهبودی هر چه سریع تر لازم است بیمار از سوتین های مخصوص استفاده نماید و از انجام هرگونه فعالیت در یک هفته ابتدایی بپرهیزد. بعد از یک هفته لازم است بیمار به پزشک مراجعه کرده تا بخیه ها را بکشد و زخم را بررسی نماید. بعد از آن بیمارمی تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد. همچنین انجام فعالیت های سنگین و همچنین انجان ورزش بعد از 30-45 روز (بنا به تشخیص پزشک) بلامانع است.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی