ابدومینوپلاستی(تامی تاک)

ابدومینوپلاستی یا عمل تامی تاک یک جراحی وسیع است که نیاز به بیهوشی عمومی داردو روشی است برای صاف کردن شکم با برداشتن پوست و چربی اضافی، سفت کردن عضلات دیواره شکم و جلوگیری از کمردرد ناشی ازسنگینی بارشکم بر روی دیسک کمر.در کسانی که چربی و پوست اضافی در جدار شکم بدلایل مختلف مثل حاملگی مکرردارند این عمل موجب فرم دادن به شکم و پیشگیری از عوارض بعدی مثل کمردرد می شود. در این عمل ، لیپوساکشن ( برداشتن چربی های شکم ) انجام می شود و قسمت اضافه پوست شکم نیز از طریق یک برش جراحی بزرگ زیر شکم برداشته می شود. نتیجه نهایی، شکم تخت با یک اسکار بزرگ در سرتاسر شکم است. چون جراح مستقیما عضلات جدار قدامی شکم را می بیند، می تواند عضلات شل و ضعیف جدار شکم را هم از طریق جراحی سفت تر کند.

تامی تاک برای چه کسانی مناسب است؟

زنانی که بارداری های متعدد داشته اند یا مردان و زنانی که قبلاً دچار اضافه وزن بودند و اکنون وزن خود را کاهش داده اند و پوست ناحیه شکم شان شل و افتاده شده گزینه های مناسبی برای تامی تاک هستند.

تامی تاک برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر قصد بارداری دارید باید انجام تامی تاک را تا بچه دار شدن به تعویق بیاندازید. در جراحی عضلات شکمی را جمع میکنند که بارداری باعث می شود عضلات از هم باز شوند.
اگر قصد کاهش وزن دارید تامی تاک مناسب شما هم نخواهد بود. تامی تاک باید آخرین راه برای شما باشد. اگر از روش های دیگر نتیجۀ مطلوب نگرفتید سپس به سراغ جراحی تامی تاک زیبایی شکم بروید.
آمادگی های لازم برای انجام تامی تاک
گام اول انتخاب یک جراح مطمئن است؛ سپس جراح موارد زیر را به شما توضیح خواهد داد:
جراح زیر شکم را درست بین استخوانهای لگن برش میدهد و پوست و چربی های اضافه را از آن طریق خارج میکند. ممکن است احتیاج به جابجایی یا برداشتن بافت اطراف ناف باشد.
اگر سیگاری هستید پزشک از شما میخواهد که حداقل دو هفته قبل از جراحی تا دو هفته پس از آن سیگار را ترک کنید. زیرا روند درمان را کند میکند و عوارض خواهد داشت.
قبل از جراحی رژیم سالم با وعده های غذایی کامل داشته باشید. از رژیم های لاغری بپرهیزید.
سوابق درمانی و دارویی خود را به پزشک بگویید. پزشک قبل و بعد از جراحی داروهایی را تجویز میکند.

معایب ابدومینوپلاستی :

درد و ورم و التهاب در ناحیه عمل که موقتی است و به مرور از بین می رود. همچنین ممکن است احساس سوزن سوزن شدن، بی حسی، کبودی و کشیدگی در ناحیه عمل سبب خستگی بیماردر طی 3-4 هفته اول گردد.ممکن است محل جراحی تا چند ماه بی حس باشد. مانند هر جراحی دیگری تامی تاک هم خطراتی دارد، اگرچه بسیار نادر است اما احتمال آن وجود دارد که شامل لخته شدن خون، خونریزی داخلی و عفونت می باشد. اگر دچار دیابت، مشکلات کبدی، ریوی و قلب هستید احتمال بروز عوارض بیشتر خواهد شد. اگر روند درمان شما بخوبی پیش نرود نیاز به جراحی دوم دارید. جای برش بر روی شکم باقی می ماند، اگرچه با گذشت زمان کمرنگ میشود اما به طور کامل از بین نمیرود. پزشک برای کمرنگ شدن جای زخم پمادهایی را تجویز خواهد کردو یاشمارا برای درمان های تخصصی تر جهت ازبین بردن جای برش به متخصص پوست معرفی می کند.

مزایای ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی کامل برای خانم هایی که به دفعات متعدد دچار بارداری شده اند و افتادگی شکم دارند بسیار مناسب می باشد .
عمل ابدومینوپلاستی موجب سفتی شکم می شود زیرا در ابدمینوپلاستی شکم پزشک عضلات را می کشد و می دوزد.
در عمل جراحی ابدومینوپلاستی چربی که توسط ساکشن و جراحی از بدن خارج می شود برگشت پذیر نمی باشد . زیرا در افراد بزرگسال چربی ها قدرت تقسیم پذیری خود را از دست می دهند و با کمی پرهیز غذایی و وزرش کافی نتیجه مطلوب به دست می آید و چربی ها دیگر باز نمی گردد.

لوازم موردنیاز برای عمل ابدومینوپلاستی :

  • کیسه یخ
  • لباس راحت و گشاد
  • وازلین
  • صندلی حمام و دوش تلفنی
  • همچنین حتماً کسی را به عنوان همراه با خود به بیمارستان ببرید.

مدت جراحی عمل ابدومینوپلاستی :

مدت زمان جراحی بین 2 تا 5 ساعت متغیر است.

خطرات عمل ابدومینوپلاستی :

عفونت و هماتوم احتمالی، بهبود با تاخیر زخم و یا اسکار محل عمل که در موارد معدودی نیاز به عمل مجدد دارد. در مواردی که لیپوساکشن تواما انجام می شود در صورتی که انتخاب بیماران صحیح انجام شود عارضه ای ندارد.

بهبودی عمل ابدومینوپلاستی:

معمولا بخیه ها جذبی زده می شود و نیاز به کشیدن ندارند و نباید زودتر از شش هفته ورزش شکم را شروع کنید. به مدت یک ماه کارهای سبک انجام دهید و از شکم بند طبی(گن های جراحی) مناسب استفاده نمایید. 4-6 هفته بعد از عمل از ورزش های کششی و اعمال سنگین خودداری نمایید.

بازگشت به کار: بعد از2 تا 4هفته(ممکن است با نظر پزشک حتی زودتر از دوهفته باشد)
فعالیت شدید: بعد از 4 تا 6 هفته یا بیشتر
صاف شدن جای زخم: تا یک سال بعد از عمل طول می کشد.

نتایج :

معمولا طولانی مدت است و تا زمانی که بیماران رژیم غذایی را رعایت کنند و همراه با آن ورزش نمایند.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 2 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی