لیپوماتیک

لیپولیز اینفرا سونیک تکنولوژی جدیدی در کم کردن میزان چربی زیر پوستی می باشد که معمولا بصورت سرپائی و طی یک جلسه باعث رفع چاقیهای موضعی می شود. تا کنون بهترین روش کاهش چربیهای موضعی لیپوساکشن بوده که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست، تورم و کبودی را به دنبال داشته است.امروزه سیستم های جدید اینفراسونیک لیپواسکالپچر نقش بسیار زیادی در کاهش عوارض، سادگی انجام درمان و در نهایت رضایت بیماران داشته است. در این سیستم ها کانولای دارای انعطاف در سایزهای مختلف ودرسه جهت مختلف حرکات گردشی می کنند.به دنبال این حرکات امواج اینفراسونیک ایجاد شده و سبب لیز چربی و ساکشن همزمان آن بدون آسیب رسیدن به عروق خونی و لنفی می گردد . این امواج علاوه بر لیز چربی باعث تحریک فیبروبلاست ها و افزایش قوام سپتوم ها و سفت شدن پوست خواهد شد. در این روش بافت چربی به صورت انتخابی مورد هدف قرار گرفته و به دلیل این حرکات آسیبی به عروق خونی و لنفی نخواهد رسید.

روش لیپوماتیک یک شیوه نوین و بسیار جدید برای حذف چربی های موضعی در بدن می باشد. طی این عمل لوله های دستگاه لیپوماتیک از طریق سوراخ های دستگاه لیپوماتیک به بافت چربی ورود کرده و آن ها را تخلیه می کند.
لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی؟
اما عمل ابدومینوپلاستی که برای کوچک کردن شکم آن را انجام می دهند، چربی و پوست اضافی ناحیه شکم برداشته شده و اندام شکم در این ناحیه زیبایی خود را بدست می آورد. یکی از تفاوت های لیپوماتیک و عمل ابدومینوپلاستی در انتخاب کردن افراد مناسب برای هر کدام از این عمل ها می باشد. در واقع افرادی که شکم هایی بزرگ، شل، افتاده و آویزان دارند، باید از روش ابدومینوپلاستی استفاده نمایند. در این روش مشاهده می شود که پوست ناحیه شکم به طور کامل صاف و کشیده خواهد شد. اما افرادی که دارای شکم های بزرگ ولی سفت هستند عمل آبدومینوپلاستی برایشان مناسب نیست و باید لیپوماتیک انجام دهند. اگر بعد ها دچار شلی یا افتادگی شکم شدند می توانند آبدومینو پلاستی انجام دهند. در روش ابدومینوپلاستی هنگامی که چربی ها از بدن فرد خارج می شود می سوزد و دیگر کاربردی ندارد. اما در روش لیپوماتیک این مزیت وجود دارد که امکان استفاده دوباره از چربی ها هست و توسط آن می توان سایر نواحی مورد نیاز بدن را حجیم سازی کرد. این حجم دهی به اندام هایی مانند سینه، باسن، صورت، پشت دست و سایر نقاط مورد نیاز صورت خواهد گرفت. در واقع تفاوت اساسی این دو روش در نحوه تخلیه نمودن چربی ها و امکان استفاده مجدد از آن ها پس از عمل می باشد.
مزایای لیپوماتیک اینفراسونیک:
از جمله برتری های این روش می توان به موارد ذیل اشاره نمود: عدم نیاز به بیهوشی کامل، انجام عمل با بی حسی موضعی، نیاز به مقدار کمتر محلول بی حس کننده در محل ورود کانول، بدون ریسک سوختگی و نکروز پوست و خارج کردن چربی نواحی کوچک و وسیع می باشد.از مزیت های دیگر این سیستم نسبت به اولتراسوند لیپو ساکشن و لیپوساکشن های کلاسیک، امکان تخلیه چربی های عمقی و سطحی پوست، ریسک بسیار کم پرفوراسیون، درد بسیار کم بعد از عمل، کبودی و اِدِم بسیار کم، عدم شل شدن پوست و لیفت مناسب آن است. به نظر می رسد این روش جدید جایگزین مناسبی برای دستگاه های لیپوساکشن جهت درمان چاقی های موضعی است.


معایب لیپوماتیک:
در روش لیپوماتیک دوره نقاهت بعد از عمل بسیار کوتاه و بین ۳ تا ۷ روز می باشد و دوره استفاده از گن نیز حدود دو هفته تا2ماه می باشد. نکته قابل توجه آنکه بدلیل عدم آسیب به سلول های چربی به طور هم زمان می توان چربی خارج شده را به هر قسمتی از بدن مانند باسن ، سینه ، صورت (گونه ، لب و خطوط وچروکهای پوستی ) ، پشت دست و ... تزریق کرد.

تاییدیه لیپوماتیک:
این دستگاه توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDA تایید شده است که با روشی بی خطر و موثر و دقیق، این امکان را می دهد که نسبت به تخلیه چربی به طور کاملا یکنواخت و طبیعی از مناطقی مانند شکم ، پهلو ، پشت ، باسن ، ران ، ساق و حتی حجم اندک از چربی های موضعی در مناطقی مانند غبغب ، بالای سینه ، بزرگی سینه آقایان ، اطراف زانو برداشت و اندامی زیبا و متناسب را در یک جلسه بدست آورد.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی