درمان چاقی موضعی

برای کاهش وزن موضعی روش‌های متفاوتی وجود دارد؛ از انواع رژیم‌های غذایی و ورزش گرفته تا طب سوزنی ومزوتراپی لاغری و جراحی‌های مختلف، همگی روش‌هایی هستند که می‌توانید از آنها بهره بگیرید. اما اینکه کدام روش بهترین است، باید دید کدام روش «برای شما» بهترین است. روش‌های مختلف، فواید و عوارض خاص خود را دارند که با درنظر گرفتن آنها می‌توانید بهترین انتخاب خودتان بعد از مشورت با پزشک متخصص را داشته باشید.

بهترین روش برای درمان چاقی موضعی
همه می‌دانیم که چاقی علاوه بر مسائل مربوط به زیبایی، یکی از مهم‌ترین عوامل ابتلا به بیماری‌های قلبی‌عروقی، دیابت، فشارخون و... است. این است که کارشناسان بر کاهش وزن تاکید می‌کنند تا سالم‌تر باشیم. اما شاید بسیاری از ما برای زیباتر بودن و داشتن اندام مناسب در پی کاهش وزن باشیم.
افراد چاق بسیاری را می‌بینیم که در برخی اندام‌ها بیش از دیگر اندام‌ها چربی تجمع یافته دارند و به اصطلاح با چاقی موضعی درگیر هستند. معمولا این افراد به‌دنبال آن هستند که فقط در برخی اندام‌ها کاهش وزن داشته باشند تا به تناسب اندام برسند.
بسیاری از افرادی که به‌دنبال درمان چاقی موضعی هستند، دوست دارند از روشی استفاده کنند که کم‌خطرترین و کم‌عارضه‌ترین درمان‌ها باشد. اگر شما هم تصمیم دارید درمان چاقی موضعی را امتحان کنید این مطلب را بخوانید. ما کم‌خطرترین روش‌ها را برای‌تان معرفی می‌کنیم.
نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که یک روش خاص برای همه افرادی که خواهان درمان چاقی موضعی هستند، بهترین روش است. برای هر بیمار باید منحصرا و باتوجه به مزایا یا عوارض یک روش تصیمیم به انتخاب گرفت و این انتخاب برای هر فردی متفاوت با دیگران است. مسلما روش‌های مختلفی مثل لیزرلیپوساکشن که قبلا انجام می‌شد و روش‌های جایگزین مثل اولتراسون، لیزرلیپولیز، لیپوماتیک،واترجت،لیپوست و... هر کدام را براساس وضعیت بیمار می‌توان به کار برد. وضعیتی که در بیمار باید بررسی شود تا بتوان بهترین روش را انتخاب کرد عبارتند از: وضعیت پوست بیمار، حجم چربی، اینکه آیا قرار است چربی به جاهای دیگر بدن تزریق شود و... که همگی در تصمیم برای انتخاب روش مناسب مهم است.
مهم‌ترین نکته‌ای که برای این موضوع باید مدنظر داشته باشید، توجه به دستگاهی است که با آن روش درمان انجام می‌شود و مهارت و تجربه پزشک متخصص است که بسیار بیشتر از خود روش مهم است. به لحاظ عوارض احتمالی این روش‌ها باید گفت، عوارض هم تقریبا به یک میزان است و اندکی با هم متفاوت است. از لحاظ جمع شدن پوست هم لیزرلیپولیز به‌دلیل کلاژن‌سازی اندکی بهتر است ولی دستگاه های دیگر حجم بیشتری تخلیه می کنند و چربی سالم تری بدست می اید. اما به‌طور کل هیچ روشی را نمی‌توان به‌طور قطع بهترین روش دانست.
چاقی موضعی را درمان کنید
یکی از جدیدترین روش‌های رفع چربی‌ها لیپوماتیک است که از انرژی حاصل از تشدید ارتعاشات برای ریز کردن چربی‌ها و راحت کشیده شدن آنها استفاده می‌شود. این روش ملایم‌ترین و در عین حال قدرتمندترین روش برای کشیدن چربی‌هاست. بزرگ‌ترین مزیت لیپوماتیک این است که در کار با آن رگ‌ها، اعصاب و بافت همبندی موجود در ناحیه، دست نخورده باقی می‌ماند و درست به این دلیل است که ترمیم سریع‌تر اتفاق می‌افتد و ظاهر صاف و هموار ایجاد می‌شود. در این روش، شکل‌دهی به بدن یا اصطلاحا پیکرتراشی حاصل از آن دقیق‌تر است و به شکل هنرمندانه‌ صورت می‌گیرد، درد، تورم و کبودی نیز کمتر است.

مزوتراپی لاغری:
مزوتراپی لاغری یک درمان مفید برای لاغری شکم و پهلو است که نقاط مقاوم عیوب را مورد هدف قرار می‌دهد. مزوتراپی به راحتی ذرات چربی را با تزریق یک محلول بی ضرر (کولین) به طور مستقیم در محل برای کاهش گلوبول‌های چربی ذوب می‌کند. این محلول به عنوان یک عامل برای سوخت و ساز چربی عمل می‌کند و این روش نسبتا بدون درد است. مدت و تعداد جلسات درمان مورد نیاز به میزان چربی بستگی دارد. جلسات می‌تواند بین 15 دقیقه تا نیم ساعت متغیر باشد.تعداد جلسات درمان‌های مزوتراپی مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب، از بیمار به بیمار متفاوت است، که بستگی به وضعیت یا عارضه تشخیصی، ناحیه تحت درمان و انتظارات بیمار دارد.
این روش،ایمن و بی خطر جهت آب کردن چربی های موضعی توسط تزریق موضعی مواد چربی سوز است که چربی ها و سلولیت را از بین خواهد برد . معمولا شکم ، پهلوها ، ساق و بازوها نواحی هدف اصلی در لاغری موضعی با مزوتراپی اند .
کربوکسی تراپی:
کربوکسی تراپی ذخایر مقاوم چربی را اصلاح می‌کند. پس از ورود به ذخایر چربی، CO2 به اسید کربنیک تبدیل می‌شود که سلول چربی را حل می‌کند و چربی را آزاد می‌کند. افزایش تخلیه لنفاوی به ناحیه، متابولیسم و دفع چربی آزاد شده را در نواحی از قبیل چربی شکم و پهلوها بهبود می‌بخشد.

اول از همه، پزشک متخصص بدن شما را بررسی خواهد کرد و مقدار CO2 را که باید در این ناحیه تزریق شود، تعیین می‌کند. جلسه از 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد که CO2 با استفاده از سوزن کالیبر بسیار ریز (کمتر از 0.3 میلی متر(، زیر پوست تزریق می‌شود.
روند بسیار ساده است؛ هیچ دوره استراحتی برای بهبودی یا روش پیش از عمل وجود ندارد، زیرا بیهوشی صورت نمی‌گیرد. افراد ممکن است فکر کنند که کربوکسی تراپی مانند لیپوساکشن یا هر روش درمانی معمول دیگر، پس از اتمام جلسه نیاز به مدیریت و کنترل درد دارد، اما حقیقت این است که شما بعد از اتمام جلسه درمان حتی به یک قرص مسکن نیز نیاز ندارید.
سبک زندگی‌ات را دریاب
برخی متخصصان معتقدند روش‌هایی که برای از‌بین بردن چربی‌ها در موضعی خاص از بدن هستند، روش درمانی محسوب نمی‌شوند و به لحاظ زیبایی مهم هستند. چاقی علت دارد و باید با یافتن آن و حل مشکل، اضافه وزن را درمان کرد. جز موارد خاص که براثر بیماری‌های خاص یا مصرف برخی داروهای هورمونی و با مشکلات عصبی، فرد دچار چاقی می‌شود، در سایر موارد به‌دلیل عدم تحرک کافی، رژیم غذایی غلط و پرخوری چاقی اتفاق می‌افتد، پس چنین فردی پس از جراحی هم فقط مدت کوتاهی از مشکل چاقی رهایی می‌یابد و دوباره به‌دلیل شیوه غلط زندگی‌اش چاق می‌شود.
از لیزر کمک بگیرید
لیزر لیپولیز به معنای تخریب بافت چربی با لیزر یک روش جدید جهت کاستن از میزان چربی زیر پوست است که معمولا به‌صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی طی یک جلسه باعث رفع چاقی‌های موضعی می‌شود. لیزر لیپولیز را برای رفع چربی‌های موضعی زیر پوستی در هر قسمت از بدن شامل صورت، غبغب، گردن، بازو، سینه، شکم، پهلو، پشت باسن، ران و ساق می‌توان به‌کار برد. از مزایای این روش، جمع و سفت‌تر شدن پوست به‌دلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن‌سازی و جمع شدگی کلاژن است. همچنین درد، تورم و کبودی و برگشت چربی در موضع نسبت به روش لیپوساکشن بسیار کمتر یا ناچیز است.
لیپوماتیک تنها روشی است که در عرض نیم ساعت می‌توان از آن برای درمان سلولیت استفاده و نتیجه را تنها پس از یک جلسه درمان، مشاهده کرد.
مزایای لاغری موضعی با دستگاه
کانتورینگ غیر تهاجمی عالی بدن به عنوان یک روش جایگزین لیپوساکشن یا در کنار لیپوساکشن
کاهش ابعاد جانبی
مطالعات بالینی در حال انجام؛ نشان‌دهنده بهبود و هموار شدن سلولیت‌ها است.
مطالعات بالینی جاری نشان‌دهنده غیر پاسخ‌دهنده بودن نیست.
با استفاده از انرژی آر اف، تکنسین می‌تواند قسمت‌هایی از بدن که مورد نظر بیمار است را تحت درمان قرار دهد.
برای انجام این درمان نیازی به بستری شدن نیست و بیمار ناراحتی‌های جزئی خواهد داشت.
خطرات لاغری موضعی با دستگاه
درمان با دستگاه های لاغری مزایای زیاد و خطرات کمی دارد، اما این خطرات در موارد نادر مشاهده می‌شوند. تا به امروز هیچگونه عوارض دائمی یا تهدیدکننده‌ی حیات در اثر این روش ها گزارش نشده است. جدی‌ترین خطرات شامل تداخل احتمالی با شرایط پزشکی پیشین مانند سرطان یا دیابت و یا در موارد نادر واکنش آلرژیک به خود محلول مورد استفاده در این درمان می‌باشند. عوارض جانبی مانند برآمدگی، کبودی و حساسیت پوست به لمس ممکن است در نواحی تزریق رخ دهد، اما این عوارض موقتی بوده و معمولاً ظرف چند روز برطرف می‌شوند.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی