پاکسازی پوست

پاکسازی پوست برای برداشتن سلول‌های مرده و نیز آلودگی‌هایی است که روی پوست تجمع پیدا کرده است.

این کار می‌تواند سبب ایجاد شادابی و طراوت وجوانی در پوست شود و به سلامت پوست کمک می‌کند.

با این کار سلول‌های لایه‌های سطحی پوست و نیز چربی‌ها و ذراتی که بر اثر آلودگی‌های هوا روی پوست نشسته است، برداشته می‌شودو باعث می شود که اکسیزن رسانی بهتری به پوست صورت گیرد.
چرا باید پوست را پاکسازی کرد؟
غدد چربی موجود در پوست مسئول ترشح چربی هستند.
خروج این ترشحات از طریق مجاری که به سطح پوست باز می‌شوند صورت می‌گیرد و منجر به مرطوب شدن سطح پوست شده و سلول‌های مرده، ذرات غبار و آلودگی‌های موجود در سطح پوست را حل می‌کنند.
گرد و غبار و آلودگی موجود در هوا با چربی روی پوست ترکیب شده و منجر به مسدود شدن مجرای خروجی سبوم یا چربی می‌‌شود و در نتیجه پوست کدر شده و شفافیت و شادابی خود را از دست می‌دهد. برای اصلاح این مشکل پاک کردن منظم پوست با آب و پاک کننده‌های مناسب شرایط پوستی شما بسیار مفید است. همچنین باید از مصرف بیش از حد ترکیبات دارای چربی بالا و کرم‌پودر‌ها و مواد آرایشی غیراستاندارد و غیرمتناسب باپوست شما روی پوست پرهیز کرد. استفاده از پاکسازی پوست و لایه‌برداری مؤثر است. همچنین با استفاده از اسکراب‌های مناسب با نوع پوست سطح پوست کمی ماساژ داده خواهد شد. بعد از آن پوست کمی بخور داده شده و جوش‌های سرسیاه آن تخلیه می‌شود. در نهایت از یک ماسک مناسب با نوع پوست شما استفاده شده و کرم نهایی روی پوست قرار داده خواهد شد.
فواید پاکسازی پوست‎ چیست؟
آبرسانی باعث افزایش رطوبت پوست می‌شود که برای رطوبت رساندن به لایه بیرونی بسیار مفید است.
آبرسانی برای پوست‌های خشک نیز بسیار مفید است و مانع از چروک زودرس وپیری زودهنگام می‌شود.
ماساژ صورت باعث می‌شود تا خون زیر پوست شما به حرکت درآید وشادابی به پوست شمابازگردد.
باعث ریلکسی و آرامش شما شده و به جذب مواد اکسیژن‌ رسان کمک می‌کند و بخاطر تحریک پوست باعث دفع مواد زائد می‌شود. آلودگی‌های سطحی، دانه‌های سرسیاه را از سطح پوست برمیدارد و باعث می‌شود تا مواد معدنی و اکسیژن‌دار به سطح درمیست پوست برسد .( لایه‌ای درونی که زیر سطح پوست قرار دارد) در لایه درمیست کلاژن وجود دارد و پاکسازی پوست باعث فعال سازی مجدد سلول های کلاژن وجوانسازی می‌شود.
معایب پاکسازی پوست
اگر هر یک از این اقدام‌های زیبایی مثل پاکسازی پوست و… تحت نظر متخصص پوست و مو ویا کارشناس مربوطه انجام نشود، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد.
امروزه پاکسازی صورت در آرایشگاه‌ها بسیار تبلیغ و انجام می‌شود که شامل ماساژ پوست، بخور دادن و استفاده از کرم‌های لایه‌بردار است و در مرحله بعدی تخلیه جوش‌های زیر پوستی نیز صورت می‌گیرد. با وجود آنکه افراد در ابتدا احساس خوبی دارند و پوستی براق و شاداب خواهند داشت ولی این احساس موقتی است و در برخی موارد قرمزی پوست و آکنه وحتی حساسیت های شدید و...به دنبال پاکسازی روی می‌دهد.
بروز این عارضه به خصوص در افراد دارای پوست‌های خشک و حساس بیشتر است و این قرمزی ممکن است تا مدت‌ها ادامه یابد و در افرادی هم که پوست‌های مستعد جوش دارند باعث تشدید ضایعات شود. به هیچ‌وجه یک آرایشگر نمی‌تواند کار تخلیه کومدون‌ها را انجام دهد. انجام چنین کاری در محیط آرایشگاه یا مراکز فاقدمعیارهای لازم که زیر نظر پزشک متخصص پوست کارنمی کنند باعث افزایش خطر ابتلا به جوش‌های عفونی زیرجلدی، کیست‌ها و لکه‌های پوستی خواهد شد و تخلیه کومدون‌ها باید استفاده از کرم‌های ترتینوئین و در صورت نیاز تحت نظر متخصص پوست ومو انجام شود. تشخیص نوع پوست شما واینکه چه موادی برای پوست شما مفید ولازم است از اهمیت بسیار زیادی برخورداراست.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی