پی آر پی پوست(PRP)

با افزایش سن و پیری پوست ، کلاژن پوست تحلیل می رود و قابلیت نگهداری آب و رطوبت در آن افت می کند و لذا چین و چروک پوستی پدید می آید.

PRP روشی 100% طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
PRP در درمان مشکلات پوستی نظیر چین و چروک ناشی از افزایش سن ، چین و چروک های دینامیک،ٰاسکار آکنه و اسکار زخم های ناشی از بریدگی، سوختگی و غیره ،خطوط اخم یا خنده ،طاسی سر یا ابرو،پف و تیرگی دور چشم ،کاشت مو ،تحریک و تقویت مو استفاده می شود.
همچنین می توان پی آر پی را به منظور تسریع روند بهبودی به طور مستقیم بر روی زخم های کهنه، زخم های دیابتی، ترک های پوستی، پس از لیزرهای لایه برداری و مواردی از این قبیل اسپری نمود. لازم به ذکر است که به منظور ارتقای کیفی پوست صورت و افزایش شادابی آن می توان از PRP به تنهایی یا مخلوط با ماسک ها و ژل ها به طور موضعی استفاده کرد.

پی آر پی به پلاسمای حاوی پلاکت تغلیظ شده گفته می شود. پلاسمای غنی از پلاکت بخشی از پلاسمای خون است که غلظت پلاکت آن بالاتر از حد پایه می باشد. به این ترتیب، پلاسمای غنی از پلاکت نه تنها شامل سطح بالایی از پلاکت است بلکه مکمل کاملی از فاکتورهای انعقادی نیز می باشد.
بایدها و نبایدهای قبل از درمان پی آر پی
قبل از درمان یک وعده غذایی سبک میل کنید.
به میزان کافی مایعات نوشیده باشید.
هیچ یک از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند آسپیرین، ایبوپروفن، ناپروکسن مصرف نکنید چرا که ممکن است اینها اختلالی در عملکرد لخته شدن طبیعی پلاکت ایجاد کنند.
در روز درمان آرایش نکنید.

باید ها و نبایدهای پس از درمان پی آر پی
پس از درمان فعالیت های عادی روزانه خود را از سر گیرید.
برای ۲ تا ۳ روز خود را زیاد در معرض آفتاب قرار ندهید.
برای ۲ تا ۳ روز خود را در معرض دمای گرما یا سرما قرار ندهید. این شامل سونا، حمام داغ و جکوزی هم می شود.
۲ تا ۳ روز به شنا نروید.
برای ۲۴ ساعت ورزش نکنید و از فعالیت های شدید پرهیز نمایید.
به مدت ۲ هفته هیچ درمانی را بر روی صورت خود انجام ندهید.
نحوه انجام پی آر پی :
ابتدا بین 20- 40 سی سی از خون فرد گرفته می شود و این خون بداخل لوله ی ژل دار مخصوص PRP منتقل می شود . سپس لوله های مذکور تحت سانتریفیوژ با دور و زمان مناسب قرار می گیرند . ماده ژل داخل لوله باعث جدا شدن پلاسما و پلاکت خون از سایر اجزاء خون می گردد و این مایع با سرنگ کشیده شده و پس از گذشت مدت زمان لازم برای آماده سازی پلاکت ها ، داخل بافت تزریق می گردد.
ظهور نتایج از روش PRP بسیار آهسته بوده و ممکن است تا چند ماه طول بکشد. دامنه کاربرد آن در زیبایی و جوان سازی پوست محدود است و در موارد چین های عمیق , افتادگی متوسط تا شدید پوست , ضایعات عروقی و اسکار شدید تاثیرچندانی ندارد. نتایج درمان نیز در افراد مختلف متفاوت است و به واکنش های سلولی فرد بستگی دارد. افراد پیرتر افراد دارای بیماری های مزمن , سیگاری ها , افراد با تغذیه نامناسب و کسانی که دائما در معرض نور خورشید قرار دارند و افرادی که از پوست خود مراقبت نمیکنند نتایج ضعیفی از این روش می گیرند.
هیچ خطری ناشی از واکنش های حساسیتی یا واکنش های ایمنی بدن، به دلیل استفاده از خون خود بیمار وجود ندارد. عوامل مختلفی این درمان را یک انتخاب بی خطر کرده است، و مهمترین آن عدم وجود برش جراحی است. در جلسه اول ، سه تا چهار تزریق برای هر ناحیه تحت درمان انجام می گردد. تکرار درمان هر 2 سال یکبار برای حفظ سلامت پوست و همچنین ثبات نتایج توصیه می شود.
نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که برای تداوم اثرات درمان باید یک سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید و به خصوص از سیگار پرهیز نمایید.
پی آر پی (PRP) مو:
پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یک روش درمانی طبیعی است که از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی متعلق به بدن خود شما برای تسریع در رشد موها،ازبین بردن جای زخم ویا بازسازی پوست استفاده می‌کند. ما با بهره‌گیری از تجهیزات پزشکی پیشرفته و تلفیق آن با تجربه و تخصص بالای پزشکانمان، روش پی آر پی را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می‌دهیم، این بهترین فرصت برای شماست تا امکان رشد مجدد موها ویابازسازی پوست را فراهم کنید. روش پی آر پی (PRP) یک روش بسیار مؤثر در درمان مو وپوست و نیز کمک به پرپشت شدن موها و حفظ نتایج عمل کاشت مو می‌باشد.
مزایای روش پی آر پی برای درمان ریزش مو
مزایای روش پی آر پی (PRP) برای درمان ریزش مو عبارتند از:
روشی ساده و بدون جراحی
شامل چند تزریق: کل مدت این عمل حدود 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد
نتایج ایمن و مطمئن
دوره بهبودی بسیار سریع
نتایج زیبا و فوق‌العاده طبیعی

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی