مراقبت خانگی از پوست

بی شک همه دوست دارند پوست زیبایی داشته باشند اما در میان خانم ها مراقبت و زیبایی پوست از اهمیت بیشتری برخوردار است . برای داشتن پوست زیبا روش های مختلفی وجود دارد، شما میتوانید از از روش های خانگی برای مراقبت از پوست خود استفاده کنیدو یا زیر نظر پزشک در مطب پوست و زیبایی و با استفاده از تکنولوژی، پوست زیبایی داشته باشید. در این مطلب با چند روش برای مراقبت و زیبایی پوست و صورت در خدمت شما هستیم.

ریسک استفاده از روش های خانگی برای مراقبت از پوست
روش های مراقبت از پوست در سراسر اینترنت وجود دارند که مدعی هستند پوست شما را به صورت معجزه آسایی بهبود می دهند. البته بیشتر متخصصین پوست در مورد صحت این ادعاها مشکوک هستند. دکتر تریسی ایوانز (Dr. Tracy Evans) متخصص پوست معتقد است بسیاری از مواردی که در آشپزخانه شما وجود دارد و از آن استفاده می کنید ، پوست شما را خراب میکند و شما نیز ممکن است مستعد حساسیت به مواد مختلف باشید.

دکتر استا کرونبرگ (Dr. Esta Kronberg) معتقد است ، لیمو در روش های شفافیت پوست می تواند پوست شما را به نور خورشید حساس تر سازد که باعث بروز لک یا تاول می شود. دکتر ایوانز معتقد است حتی اگر روش های خانگی شما صدمه ای به پوست شما نرساند آنگونه که پیشتر پنداشته اید سودمند نیز نخواهند بود. او استفاده از داروهایی که از تست های کلینیکی برخوردار بوده و برای رفع مشکلات بزرگ پوست هستند را توصیه می کند. البته استفاده از نسخه های خانگی نیز می تواند حس خوبی داشته باشد به شرط ان که توسط کارشناس اسکین کر به شما نسبت به سن پوستی ونوع پوست شما توصیه شده باشد.

مراحل مورد نیاز برای مراقبت از پوست:
نکته بسیار مهم :
قبل از اینکه چیزی را به روی صورت خود بمالید و یا به صورت ماسک صورت از آن استفاده کنید. حتماً آنرا به مدت چند روز بر روی بازوی خود بچسبانید و با پلاسیک روی آنرا بپوشایند. فقط در صورت مشاهده نکردن عارضه های منفی است که می توانید از آن بر روی صورت خود استفاده کنید.
پوست خوب داشتن تلفیقی از چند چیز است:
عامل ژنیتیکی،
تغذیه مناسب،
مراقبت از پوست در مقابل آفتاب ،
استفاده به جا از مکمل هایی مثل کرم
سرم
شستشوی صحیح.
کاری که هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب باید انجام دهید شستشوی صورت است و اگر اشتباه این کار را انجام دهید، قطعا مشکلات زیادی مثل افتادگی پوست صورت برای شما به وجود می اید.
1-شست وشوی پوست
یکی از مهم ترین کارها برای مراقبت از پوست شست وشوی مرتب وروزانه ی پوست است که می تواند به شادابی هرچه بیشتر پوست کمک کندو در ابتدای روز باعث شاداب شدن پوست و آماده کردن پوست برای فعالیت روزانه می شو،برای رسیدن به آن میتوانید ازپزشک متخصص پوست ومو بخواهید تادرموردنحوه ی صحیح شست وشوی صورت به شما اطلاعات مفید ودرست بدهد.
2-ضدآفتاب
استفاده از ضدافتا ب مناسب بانوع پوست شما بسیاربا اخمیت است که بایدفقط طبق دستور وتجویز پزشک متخصص پوست صورت بگیرد.
3-پاک کننده
برای پیدا کردن بهترین پاک کننده آرایش پوست صورت، باید ابتدا درک درستی از نوع پوست و نیاز آن را تعیین کنید.برای داشتن پوستی شاداب و تمیز که نورانی و شفاف باشد ، پاک کردن و تمیز کردن پوست به طور روزانه حیاتی است.استفاده از یک پاک کننده قدیمی برای شستن پوست صورت مضرات بیشتری از فواید آن دارد. برای مثال اگر فردی دارای پوستی خشک باشد و از پاک کننده ای استفاده کند که رطوبت و چربی پوست را از بین ببرد ، شخص برای بازگرداندن رطوبت پوست باید میزان بسیار زیادی از مواد مرطوب کننده در رژیم مراقبت از پوست خود استفاده کند.برای انتخاب پاک کننده ی متناسب بانوع پوست خود بهتراست باپزشک متخصص پوست ومو کمک بگیرید
4-مرطوب کننده
همان‌قدر كه بايد از پوست در مقابل آفتاب محافظت كرد، بايد آب از دست رفته پوست را هم جبران كرد.
پوستي كه رطوبت خود را از دست بدهد مستعد پيري و چين و چروك زودرس است و در كنار همه اين‌ها اين خشكي براي فرد اذيت‌كننده هم مي‌شود. اين مشكل را مي‌توان هم با خوردن زياد آب و هم با استفاده از كرم‌هاي آبرسان و مرطوب‌كننده حل كردکه حتما بایدباتجویز پزشک متخصص پوست استفاده شود.
5-کرم های دور چشم و...
پوست اطرف چشم یکی از حساس‌ترین قسمت‌های بدن است و معمولا روی تمام محصولات و کرم‌های مختلف نوشته شده که در زیر چشم استفاده نشود. اما برای خرید کرم دور چشم چه باید کرد؟ در این مورد باید دقت ویژه‌ای داشت تا مبادا به پوست این قسمت آسیبی برسد. در داروخانه‌ها انواع مختلفی از این نوع کرم‌‌ها وجود دارد که به راحتی شما را گیج می‌کنند تا در نهایت نتوانید کرم مناسب را شناسایی کنید اما اگر نکات خاصی را بدانید و روش‌های تشخیص یک کرم خوب را یاد بگیرید به راحتی می‌توانید بهترین کرم را انتخاب کنید.بامراجعه به پزشک متخصص پوست ومو میتوان باخیالی اسوده ازاین کرم هااستفاده کرده وبهترین نتیجه راگرفت.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی