لیفت با نخ(pdo-کلاژن یاgold)

روند پیرشدن نسوج صورت که در حوالی 30سالگی آغاز میشود باعث معکوس شدن مثلث زیبایی صورت میشود.در نوجوانان تا سن 25سالگی طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی است که راس آن رو به پایین وقاعده رو به بالا میباشد که به علت پربودن نسج نرم گونه ها وساختمانهای استخوانی صورت ایجاد میشود.به مرور زمان در اثر نیروی جاذبه وضعیف شدن نسج نرم و استخوانها نسوج نرم به طرف پایین صورت کشیده شده و چین وچروک ظاهر میشود.با از بین رفتن ساختمانهای حفاظتی پوست طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی قرار میگیرد که قاعده آن رو به پایین و راس آن رو به بالا قرار دارد.بالا بردن نسج نرم آویزان شده با نخ های مخصوص می تواند این روند را معکوس کرده و به تعویق بیاندازد .

نخ های P.D.O یا کلاژن چیست و چگونه عمل میکند؟
این عمل با استفاده از.نخهای بالا برنده یا لیفتینگ به طور کلی به دو دسته قابل جذب و غیر قابل جذب تقسیم می شوند.جنس نخ های جذبی که خواهان بیشتری دارد از PDO محلول (polydioxanone) است که برای سال های سال در جراحی هایی همچون قلب مورد استفاده قرار گرفته است.این نخ های قابل جذب در داخل یک سوزن قرار دارند و به وسیله آن در جای مورد نیاز وارد میشوند و سپس سوزن از پوست بیرون کشیده شده ولی نخ درون پوست با نهایت دقت جای گذاشته میشود بر روی این نخهای مخصوص ضایعات خار مانندی همانند پای عنکبوت وجود دارد .هنگامی که این نخها در نسج زیر جلد قرار داده میشوند خارهای آن در ساختمانهای عمقی پوست گیر افتاده و با ایجاد فیبروز(داربست حمایتی برای نسوج نرم زیرین ایجاد می کنند)، نسوج نرم بالا کشیده شده ودر محل خود جاگذاری می شوندو در نتیجه ظاهر چهره جوانتر،شاداب تر و سرزنده تر می شود که بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است این نخ ها به نوبه خود تولید کلاژن و بافت پوست را بهبود بخشیده و عضلات صورت سفت تر، و از چین و چروک،کاسته میشود بنابراین نتیجه نهایی بهتری بعد از چند هفته بعد به دنبال خواهد داشت.
از نخ های کلاژن برای بالا بردن چه مناطقی می شود استفاده کرد؟
بسته به مناطق به درمان نخ ها با طول و ضخامت موضوع های مختلف استفاده می شود.
نخ ها انواع و طول و ضخامت های متفاوتی دارند نخ ها به چند دسته خار دار و بدون خار ونوع وجنس نخ تقسیم میشود.
نوع خاردار برای لیفتینگ صورت استفاده میشود.این خار ها ی نخ با اتصال به پوست باعث لیفتینگ میگردد. نوع بدون خار صرفا جهت پر کردن جای خالی و یا جوانسازی و تحریک کلاژن سازی استفاده میگردد.
بنابراین می توانند برای پر کردن خطوطی چون گردن استفاده شود . از طول های کوتاه تر برای بالا کشیدن ابروها و از نخ های ضخیمتر و بلند تر برای رفع افتادگی قسمت تحتانی صورت و رفع خطوط خنده و یا افتادگی زاویه فک تحتانی و کل صورت و حتی افتادگی واژن نیز میشود استفاده کرد.
مزایای این تکنیک چیست؟

این تکنیک با تهاجم اندک می باشد و سریعا بهبود یافته ونیاز به استراحت طولانی در منزل ندارد. این روش پس از تزریق بی حسی موضعی یا آرام بخش موضعی آغاز میشود.روش استاندارد حدود 30-60 دقیقه طول می کشد.
لیفتینگ با نخ بدون اینکه بیمار را با خطرات جراحی بزرگ مواجهه کند یا جوشگاه (اسکار قابل مشاهده)جا بگذارد باعث جوانتر به نظر رسیدن شخص میشود.
این ماده با تحریک سنتز کلاژن جدید در پوست تولید کلاژن های جدید در پوست به جوانسازی صورت کمک زیادی میکند.
معمولا نخهای قابل جذب6 تا 15ماه در محل باقی مانده .اما اثر بالا برنده آنها به علت ایجاد واکنش فیبروزی که در اثر خارهای روی نخ القا میشود طولانی تر باقی می ماند.در بعضی از بیماران حتی 3 سال نتایج قابل مشاهده است. اماعموما تا یکسال ونیم اثار واضح است.
این روش آیا نیاز به جراحی یا بیهوشی یا بستری دارد؟
عمل بالا بردن با نخ سریع.ایمن و راحت برای بیمار میباشد. هیچ گونه برشی بر روی پوست برش داده نمیشود بنابراین جراحی ندارد و هیچ گونه نیازی به بیهوشی نیز ندارد.با این روش میتوانید تا 10سال جوانتر به نظر برسید بدون اینکه اسکاری روی پوست شما بماندو سریعا فعالیتهای روزانه را شروع خواهید کرد.اما ظرف 2تا10ماه آینده بهتر هم خواهند شد.در مواردی که تا3سال ماندگاری داشته گزارش شده است که البته شروع و دوام اثر بستگی به ویژگیهای پوست هر شخص هم دارد.اما در مواردی که سلامتی شخص ضعیف است ،نسوج صورت افتادگی دارد ،چروکهای بسیار عمیق وصورتهای بسیار لاغر یا بسیار چاق به لیفتینگ با نخ پاسخ نخواهند داد.
مراقبت های پس از عمل
تا 3هفته پس از لیفتینگ با نخ بایستی فعالیتهای عضلات صورت کاهش داده شود.ورزش و ماساژ تا1 ماه بعد ممنوع است. بالا بردن صورت با نخ را می توان در ترکیب به عنوان مکمل سایر روش های جوان سازی و زیبا سازی صورت به کار برد.مثلا میتوان در یک بیمار انتقال چربی ،نوسازی سطح پوست،تزریق ژل یا موادپر کننده .بوتاکس و...را با لیفتینگ با نخ تواما انجام داد.به طور خلاصه اگردر سن30تا60سالگی هستید ،به نتایج نسبی قانع هستید ودر جستجوی روشی که با تهاجم اندک بدون برش صورت و به طور ایمن جوانتر به نظر برسید،لیفتینگ با نخ گزینه عالی برای شما می با شد.استفاده از یخ سرد فشرده برای 2 ساعت اول پس از عمل باعث کاهش تورم و درد میگردد.در برخی از موارد درد یا تورم ممکن است رخ دهد، که با ضد درد خوراکی درمان می شود. حتی کبودی و تورم در برخی افراد ظاهر می شود. با این حال، در چند روز فروکش خواهد کرد.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی