لیزرco2 فرکشنال

لیزر فرکشنال روش نوینی در جوانسازی پوست، بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته های کلاژن می باشد که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروک های ریز پوست را از بین می برد . با استفاه از این روش امکان بهبود و درمان جای زخم های مختلف هم وجود دارد . بیشترین کاربرد آن برای درمان جای جوش , زخم، اسکارو جراحات پوستیو جوان سازی می باشد.تعداد جلسات و فواصل درمانی در افراد مختلف بسته به نوع ضایعه، رنگ پوست و سن، متفاوت وبین 1 تا 4 جلسه وحتی در بعضی موارد بیشترو به فواصل حداقل 1 ماهه می باشد .

برای از بین بردن اسکارهای جوش های جوانی ، چروکیدگی هائی که با گذشت سال ها بیشتر بچشم میخورند و لکه های تیره پوستی که زیبائی تان را تحت تأثیر میگذارند، روش جدیدی بنام لیزر فرکشنال وجود دارد.
در روش لیزر فرکشنال که از سال 2003 به بعد مورد استفاده قرار میگیرد، نور لیزر میکروسوراخ هائی با قطر و عمق های متفاوت کاملا قابل تنظیم در لایه های مختلف پوست بوجود آورده و ستونهای میکروسکوپی از لایه های دست نخورده باقی میگذارد. سلولهای این ستون های دست نخورده پوستی که مناطق بهبودی میکروسکوپیک نامیده میشوند. با تکثیر و گسترش سلولی به اطراف و تشکیل سدی سلولی، پروسه التیام زخم را تسریع می بخشند .
با روش لیزر فرکشنال که بر روی انواع مختلف پوست قابل اجراست میتوان اسکارهای جوش های جوانی، جای زخم ناشی از تروماهای مختلف ، خسارات ناشی از نور آفتاب ، کوچک کردن روزنه های پوستی، چروکیدگی های دور چشم، تیرگی دور چشم ، کک و مک ها ، شلی وافتادگی پوست صورت و گردن وجوان سازی قوی،شلی صورت و غبغب را تا حد قابل قبولی مداوا نمود .
اثرات لیزرco2 فرکشنال :
اثرات سطحی
• اثرات سطحی این لیزر مربوط به تجدید کردن سلولهای اپیدرم است که موجب میشود که پوست روشن تر شده و رنگ پوست یکنواخت تر شود. کک مک و لک های سطحی پوست نیز کمرنگ شده یا از بین میروند. منافذ پوست نیز بعد از لیزر فرکشنال بسته تر میشود.این اثرات چند هفته بعد از انجام لیزر مشاهده میشود.
اثرات عمقی
• اثرات عمقی لیزر به تغییرات کلاژن های پوست مربوط میشود. این اثرات شامل رفع چین و چروکها و سفت شدن پوست میباشد. قوام و فرم پوست نیز بعد از لیزر فرکشنال بهبود می یابد.بدلیل اثری که لیزر فرکشنال در نوسازی کلاژنهای پوستی دارد انجام این لیزر در افرادی که هنوز چروکهای پوستی و شلی پوست ندارند باعث به تاخیر انداختن روند پیری پوست میشود. در واقع لیزر فرکشنال نقش پیشگیری از پیری در این افراد را دارد.این اثرات لیزر تا چند ماه بعد از انجام لیزر قابل مشاهده است.
مزایای لیزر فرکشنال:
این دستگاه پیشرفته بدون اینکه زخمی برروی پوست به جا بگذارد، خطوط پوست راازبین می‌برد، موجب افزایش قوام پوسـت شـده و رشته‌های کلاژن زیر پوست را از نو بازسازی می‌کـند . ازدیگر مزیـتهای این دستگاه این است که نـتـیجه بدست آمـده از آن مانـدگاری طولانی مدت دارد، از طرف دیگر دقت انجام کار این دستگاه بالا است و میزان خطای ناشی از بی‌دقتی را به حداقل می‌رساند.
بیمار بعد از انجام لیزرفراکشنال معمولا نیازی به استراحت و مراقبت ندارد. با توجه به اینكه لیزرفركشنال فقط بر بخشی ا ز پوست به صورت ستونهای حرارتی اثر می‌کند آسیب كمتری به پوست می رساند به همین دلیل اولاً ترمیم و بهبودی پس از لیزر سریعتر صورت می گیرد ، ثانیاً عوارض زودهنگام بعد از لیزرهای قبلی مثل قرمزی، تورم و ادم بسیار كمتر ایجاد می شود و به همین دلیل فرد می تواند سریعتر به سرِكار برگردد.
کاربردهای درمانی لیزر فرکشنال
• کاهش و حذف خطوط چین و چروک .
• کاهش لک ، آکنه و اسکارها .
• ترمیم آسیب های آفتاب روی پوست صورت ، گردن ، شانه ها و دست .
• کاهش رنگدانه های عمیق و بسیار زیاد ( رنگدانه های تیره تر و یا تکه های قهوه ای در پوست ) .
• بهبود عمیق تر چین و چروک ، اسکارهای جراحی، خلل و فرج، ضایعات عروقی .
• درمان اسکارهای آکنه، سوختگی و جراحی .
• درمان پیری پوست و پیگمانتاسیون .
• شفاف سازی پوست های آسیب دیده در اثر نور .
• کاهش چروکها و درمان افتادگی پوست .
• بستن حفره ها و منافذ پوست بدن .
• درمان کامل جای جوش صورت و بدن .
• درمان استرچ مارک ها بویژه استرچ مارک های قرمز رنگ .
معایب لیزر فرکشنال
دستکاری نکردن و نکندن دلمه های ایجاد شده و مصرف مداوم کرم های ترمیم کننده پس از ریختن دلمه ها .
استفاده مداوم و دقیق از ضد آفتاب و پرهیز از تماس طولانی مدت با آفتاب، حمام آفتاب یا آفتاب سوختگی ،
پرهیز از قرار گرفتن طولانی مدت در جلوی مانیتور پس ازریختن دلمه ها
همچنین بهتر است درفصل گرما استفاده نشود یا مراقبت های ویژه درنظرگرفته شود.

 

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 2 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی