کاشت مو

کاشت مو شامل اقدامات زیر است:
- برداشتن مو به صورت نوارهایی از نواحی حاوی مو از پشت سر که به عنوان منطقه دهنده خوانده می شود و در تمام طول عمر در این مناطق رشد خواهد کرد.
- ترمیم منطقه دهنده که معمولا ایجاد یک اسکار باریک می کند که با موی رویش دهنده پوشانده و پنهان خواهد شد.

- برداشت کردن از نوار حاوی مو و تقسیم کردن به صورت گرافت هایی برای جایگزینی در مناطق بدون مو، میزان پوشاندن وابسته به وسعت منطقه بدون مو و روش خاص مورد استفاده متفاوت است. ظرف یک ماه اکثریت موهای کاشته شده می ریزند و حدود 2 ماه دیگر، مو شروع به رشد می کند و با یک سرعت نرمال رشد می کند. بعد از 6 ماه، موهای کاشته شده ظاهر طبیعی می گیرند.
روش های کاشت مو:
روش Punch:
در این روش چندفولکول مو بوسیله عمل Punch برداشته شده و در محل گیرنده به همان شکل کاشته می شوند. لیکن معمولا به دلیل ایجاد نمای عروسکی و یا نمای الیاف مسواک و یا جارویی در محل کاشته شده مورد پسند بیماران واقع نشده و خود این نمای مصنوعی باعث ایجاد نگرانی و دلهره در شخص می شود. از این روش امروزه کمتر استفاده می گردد.
کاشت مو به روش FIT
در این روش کاشت مو واحدهای مو به صورت تك تك برداشته شده و در ناحيه طاسی پيوند مي‌گردد. در این روش کاشت مو برش جراحی در ناحیه پشت سر ايجاد نميگردد. بنابراین احتمال ایجاد رویشگاه به‌صورت خطی وجود ندارد. همچنین این روش کاشت مو در کسانی که پوست سر سفت و غیر قابل انعطاف دارند قابل استفاده می‌باشد.
کاشت مو به روش FUT
دراین روش کاشت مو یک باریکه نوار پوستی از ناحیه بانک مو برداشته شده و به قسمت جلو یا عقب سر کاشته می‌شود. در این روش نیاز به کوتاه کردن موهای پشت سر قبل از عمل نمی‌باشد و حتی امکان کاشت موهای بلند نیز وجود دارد. همچنین بالغ بر ٩۵ % موهای برداشت شده در این روش به صورت سالم پیوند زده می‌شود.
کاشت مو به روش ترکیبی
در این روش کاشت مو با ترکیب دو روش FIT و FUT به طور همزمان در يك جلسه تعداد زیادی گرافت حدود ۶۰۰۰ گرافت (بالغ بر ١۵۰۰۰ تار مو) پیوند می‌گردد. کاشت موی ترکیبی در افرادی که میخواهند در يك جلسه پیوند کامل انجام دهند و طاسی وسیع دارند قابل انجام می‌باشد به شرط انکه بانک موهای مناسبی داشته باشند.
کاشت مو در چند جلسه انجام خواهد شد؟

اهداف و انتظارات از انجام عمل کاشت مو در افراد مختلف، متفاوت است. اکثر افراد در یک جلسه کارشان به پایان می‌رسد اما مواقعی هم وجود دارد عمل کاشت به دو یا بیشتر نیاز داشته باشد.
مزایای کاشت مو:
کاشت مو در یک جلسه
نیاز به کوتاه کردن موهای پشت سر قبل از عمل نمی‌باشد
امکان کاشت موهای بلند وجود دارد
ایجاد زیبا،جوان ومتفاوت

معایب کاشت مو:
معایبی رانمی توان درنظر گرفت اما میتوان نکات مراقبتی را یاداورشد:
بعد از کاشت ممکن است فرد دچار سردرد شود که این یک امر طبیعی است. برای همین با مشورت پزشک خود می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.
تا بهبود کامل باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید.
برای گذاشتن سر روی بالش باید احتیاط کافی داشته باشید. تماس ناحیه‌ای که در آن مو کاشته شده با بالش، موجب ریزش فولیکول‌های مو می‌شود. در‌نتیجه موهای کاشته شده زودتر از موعد مقرر از جای خود کنده می‌شود. در صورتی که در روزهای ابتدایی درمان، فولیکوها شروع به ریزش کنند، باید به سرعت با پزشک تماس برقرار کنید.
باید از تعریق بیش از اندازه هم پرهیز کنید چرا‌که تعریق زیاد ممکن است موجب بروز عفونت‌های شدید در ناحیه پیوند و حتی ناحیه‌ای که از آن گرافت دریافت شده، شود.
شست‌وشوی موها در روزهای ابتدایی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، زیرا تماس آب و حتی دست زدن به ریشه موها موجب ریزش آنها می‌شود. استحمام پس از کاشت مو باید تحت‌نظر پزشک متخصص و با نظر وی آغاز شود.
بهتر است تا جایی که امکان دارد بعد از کاشت از گذاشتن کلاه و روسری برای مدتی اجتناب کنید.
در روزهای اول از قرار گرفتن زیر نور خورشید اجتناب کنید.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی