تزریق ژل یا چربی زیر چشم

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل
گودی زیر چشم یکی از شکایات شایع بیماران در مراجعه به متخصصین پوست است. گودی زیر چشمها میتواند در افراد جوان و به دلایل ارثی یا لاغری باشد و میتواند در افراد مسن تر به دلیل از دست رفتن بافت پوست ایجاد شود. دلیل آن هرچه باشد، قطعا در زیبایی فرد موثر است و اغلب به فرد چهره ای مغموم و ناراحت میدهد. در این مقاله سعی شده روشهای درمان گودی زیر چشم بررسی شود و به پرسشهایی که در این زمینه وجود دارد پاسخ داده شود:

1- آیا گودی زیر چشمها با کرم یا داروهای موضعی قابل درمان است ؟
متاسفانه خیر. بدلیل اینکه گودی زیر چشم نتیجه ازدست رفتن بافت است تنها راه درمان، جایگزین کردن بافت ازدست رفته است و کرمهای دور چشم اثری در درمان گودی زیر چشمها ندارند.
2- بهترین روش درمان گودی زیر چشمها چیست ؟
بهترین روش درمان گودی زیر چشمها استفاده ازچربی بدن خودشخص یا ژلها یا پرکننده های هیالورونیک اسید است. این ژلها حاوی ماده هیالورونیک اسید هستند که جزیی از بافت خود بدن است و امکان ایجاد واکنش به آن وجود ندارد.
3- روش استفاده از فیلر هیالورونیک اسید زیر چشم چگونه است ؟
پس از بیحسی موضعی، فیلر هیالورونیک اسید توسط سرنگ در ناحیه گودی تزریق میشود. برای این کار از میکروکانولاهای ظریف استفاده میشود که این عمل امکان آسیب به عروق و اعصاب این ناحیه را به صفر میرساند. پس از تزریق معمولا ژل در محل ماساژ داده میشود تا دقیقا در گودی زیر چشمها جای بگیرد.
4- عوارض این اقدام چیست ؟
اگر این کار توسط متخصص انجام شود، تقریبا هیچ عارضه ای وجود ندارد. سابقا این تزریق با سر سوزن انجام میشد که احتمال کبودی محل ورود سوزن برای چند روز وجودداشت ولی تزریق با کانولا این مشکل را حل کرده است. تزریق ژل اثر خود را بلافاصله پس از تزریق نشان میدهد ولی حدود دوهفته لازم است تا اثر نهایی ظاهر شود.
5- آیا این اقدام در کاهش تیرگی زیر چشم هم موثر است ؟
بله. در اغلب افراد پس از تزریق برای گودی زیر چشمها، تیرگی زیر چشمها هم بهبود زیادی دارد. این دو عامل باعث میشود که تیرگی زیر چشمها کمتر شود.اول اینکه پرشدن گودی باعث میشود که نور بهتری از آن بازتاب شود و دوم اینکه قرار گرفتن ژل بین پوست و بافت تیره زیر چشم باعث میشود تیرگی بافت زیرین کمتر دیده شود. این دو باعث میشود که تیرگی زیر چشمها بسیار کمتر شود.
6- آیا میتوان از چربی برای درمان گودی زیر چشمها استفاده کرد ؟
بله.چربی هم انتخاب دیگری است که برای پرکردن این ناحیه مناسب است. برای افرادی که فقط نیاز به تزریق گودی زیر چشم دارند از ژل هیالورونیک استفاده میکنیم ولی برای افرادی که به غیر از گودی زیر چشمها قصد پرکردن سایر نواحی صورت را هم دارند و میزان زیادی از پرکننده نیاز دارند، از چربی بدن خودشخص استفاده کنیم بهتراست.
7- مدت دوام پرکننده هیالورونیک اسید چقدر است ؟
اگر از ژل هیالورونیک اسید مرغوب استفاده شود دوام حدود 8تا 12 ماه ممکن است. در بعضی از موارد تزریق دوام بیشتر هم مشاهده شده است. این مساله به این دلیل است که این ژلها در مدت زمانی که در بافت هستند باعث کلاژن سازی می شوند بنابراین بعد از از بین رفتن ژل هم،کلاژن خود بدن در محل باقی میماند.
مزایای تزریق ژل :
بدون نیاز به جراحی
بدون نیاز به بی‌هوشی
تزریق ژل سریع خواهد بود.
بدون دوره‌ی ریکاوری و بازیابی
قابل اجرا در طول یک جلسه (در ۲۰ دقیقه )
در صورت عدم رضایت، نتایج آن قابل برگشت و یا قابل اصلاح است.
به ندرت باعث بوجود آمدن واکنش می شود.
تزریق ژل ازکارافتادگی ایجاد نکرده و عوارض بسیار خفیفی در بر خواهد داشت.
کانتور خطوط فک از طریق اصلاح خط آرواره‎ها و رفع افتادگی پوست در قسمت پایین صورت .
ژل به شکل مطمئنی چروک صورت را که روش های دیگر قادر به درمان آن ها نیستند را درمان می کند.
فیلر ها از ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید و کلاژن ساخته‌ شده‌اند که هر دو موادی طبیعی و موجود در بدن می‌باشند.

معایب تزریق ژل :
تزریق ژل عملی موقتی بوده و حداقل هر ۶ ماه یک بار نیاز به بازسازی دارد.
بدن برخی از افراد نسبت به تزریق ژل پاسخ منفی ایجاد می‌کندوماندگاری کمتری دارد.
هزینه‌ و قیمت تزریق فیلر در طول زمان افزایش پیدا می‌کند.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی