تزریق ژل - فیلر به گونه

تزریق ژل گونه برای افرادی که دوست دارند چهره ای منحصر به فرد داشته باشند عمل مناسبی می باشد، چون اغلب افرادی که استخوان گونه برجسته ای دارند از چهره ای جذاب تربرخوردار هستند. داشتن گونه های برجسته را می توان به عنوان یکی از فاکتور های جذابیت نام برد. عوامل مختلفی موجب می شوند تا پوست صورت شما شل شود و به اصطلاح بیافتد که این امر زیبایی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در ادامه قصد داریم تا به بررسی عمل تزریق ژل به گونه بپردازیم.

برجستگی استخوان‌های گونه به طور قابل توجهی به زیبایی طبیعی صورت ما می‌ افزاید. بسیاری از افراد برجستگی استخوان‌ های گونه را می‌ پسندند، زیرا آن را نشانه‌ای از زیبایی می‌ دانند. افزایش سن و کاهش وزن می‌تواند باعث از دست دادن ظاهر زیبا و جوان گونه‌ های شما شده و ظاهر شما را لاغر و خسته نشان دهد. اما تزریق چربی و یا ژل به گونه‌ها (گونه گذاری) می‌تواند حجم از دست رفته را به صورت شما بازگردانده، مانند عمل تزریق چربی به صورت که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها می شود، برجستگی استخوان گونه را افزایش دهد و خطوط کنتور صورت و تقارن آن را بهبود بخشد.
انواع ژل-فیلر و ماندگاری آنها:
نوع ژلی که شما برای تزریق انتخاب می کنید از چندین نظر حائز اهمیت است؛ اولین و مهم ترین نکته سالم بودن ژل و همچنین عدم مضر بودن آن برای بدن است و پس از آن می توان به ماندگاری ژل اشاره نمود که اهمیت آن بیشتر از نظر اقتصادی است. عوامل دیگری نیز در تزریق ژل تاثیر گذار هستند که به آنها خواهیم پرداخت.
امروزه انواع مختلفی از ژل ها و پر کننده ها برای برجسته کردن گونه وجود دارند که امکان تزریق ژل به گونه ها وجود دارد. استفاده از این ژل ها از پر کاربردترین روش های مورد استفاده برای جایگزینی اندازه و حجم از بین رفته و بزرگ کردن گونه ها است. در فرآیند برجسته سازی گونه با تزریق ژل مقدار ژل مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به مقدار حجم از بین رفته و اندازه گونه مورد نظر بیمار و صلاح دید پزشک معالج دارد.
برخی انواع ژل‌های تزریقی که به عنوان ژل‌های تزریقی هیالرونیک اسید شناخته می‌شوند به مقدار بسیار کمی در زیر پوست ناحیه تحت درمان تزریق می‌ شوند. این نوع ژل‌ها خطوط چین و چروک پوست را پر کرده و باعث لطیف‌تر، شاداب‌تر شدن و سفت‌ تر شدن پوست ناحیه تحت درمان می‌شوند. متناسب با نوع ژل انتخاب شده، نتیجه نهایی ممکن است ۶ تا ۲۴ ماه باقی بماند. برخی از انواع ژل‌ها که برای تزریق عمیق‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است به جایگزینی کلاژن از دست رفته کمک کنند. تصمیم گیری در مورد نوع ژل انتخابی برای شما به مشخصات صورتتان بستگی دارد و ارزیابی و انتخاب نوع ژل باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد.
طول دوران نقاهت و روند بهبودی تزریق ژل:
پس از تزریق ممکن است محل تزریق کمی ملتهب شود که به سرعت التهاب از بین می‌ رود. زمان تزریق به محل تحت درمان بستگی دارد و معمولاً ًبیش از ۳۰ دقیقه طول نخواهد کشید.عمل تزریق ژل، زمان استراحت یا بستری شدن ندارد و شما می‌ توانید بلافاصله پس از تزریق به فعالیت‌ های روزمره خود بپردازید. ممکن است در محل تزریق کمی التهاب و کبودی به وجود بیاید که معمولاً در کمتر از ۴۸ ساعت رفع می‌شود. پزشک در زمان ویزیت در مورد دوران بهبودی و اینکه باید چه انتظاری از عمل تزریق داشته باشید با شما بحث و تبادل نظر می‌کند.
مزایای استفاده از ژل:
اصولا تزریق ژل های هیالورونیک اسیددر صورت به روندکلاژن سازی دربافت صورت کمک میکند و انجام این عمل به منظور زیبایی بیشتر و همچنین از بین بردن علائم پیری است که در این زمینه می توان به جرئت گفت که تاثیر تزریق ژل برای از بین بردن علائم پیری کاملا قابل مشاهده و انکار نشدنی است. با تزریق ژل افتادگی های پوست کاملا از بین می رود و شما بسیار جوان تر وشاداب تربه نظر خواهید رسید.
برخی مزایای برجسته کردن گونه با تزریق ژل عبارتند از:
– اقدامی است غیرتهاجمی با حداقل زمان بستری و استراحت بنابراین شما می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود مشغول شوید.
– کاهش خطوط و چین و چروک‌های صورت و جوان‌تر شدن ظاهر صورت
– پر کردن مجدد حجم از دست رفته صورت و جوان‌تر شدن ظاهر صورت
عوارض استفاده از ژل:
بدن هر فرد، واکنش متفاوتی به تزریق ژل نشان می‌دهد و عوارض جانبی آن نادر است. اگر عوارض جانبی هم رخ ‌دهد، شامل قرمزی، تورم، کبودی یا درد است. برخی افراد ممکن است کمی حجیم شدگی گونه‌ها را مشاهده کنند که این به دلیل تورم خفیف است.
معمولاً چند روز پس از گونه‌گذاری و یا زمانی که نقاط متعدد تزریق‌ وجود داشته باشد، تورم و کبودی بروز می‌کند.
برای به حداقل رساندن تورم، توصیه می‌کنیم در محل تزریق از یخ استفاده کنید، از ورزش، مصرف سیگار و نوشیدن الکل، بلافاصله بعد از درمان اجتناب کنید. همچنین توصیه می‌کنیم از مصرف داروهایی که ممکن است کبودی را تشدید کنند، مانند آسپیرین، ضد التهاب، ویتامین E و مکمل‌های گیاهی، اجتناب کنید.
ژل های استاندارد:
دارای تاییدیه وزارت بهداشت وتاییدیه FDAوCEهستند
اسيد هيالورونيك ( Hyaluronic Acid )
كلسيم هيدروكسيل آپاتيت (Calcium hydroxylapatite )
ژل الانسه که یکی از جدیدترین تکنولوژی ژل در دنیا می باشد.
ژل های استاندارد و مورد تایید سازمان بهداشت و درمان جز قرمزی ، کبودی و ورم موقت که طی چند روز برطرف خواهند شد ، عوارض خاصی ندارند ، لذا بهترین مارک ژل برای تزریق صورت ، مارکی خواهد بود که ضمن دارا بودن استانداردها و مجوزهای لازم ، با تزریق در افراد مختلف ، نتایج موفقیت آمیزی از تزریق را ایجاد کرده باشد .مارک های شناخته شده و معتبر در بازار دارای نشان استاندارد ، تاریخ تولید و انقضاء ، کشور سازنده ، مواد تشکیل دهنده و نحوه ی نگه داری خواهند بود .ژل های موقت شامل ، کلاژن ، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت کلسیم هستند .
ژل های غیر استاندارد:
اسيد پلي لاكتيك ( Polylactic Acid )
فيلرهاي نیمه دائمی (Semi-permanent)
ژل های نیمه ماندگار از پلی متیل متاکریلات ساخته شده و تنها برای نواحی ضخیم مانند خط خنده مورد استفاده قرار می گیرند .ژل های ماندگار ، این ژل ها که به آن ها ژل های سیلیکونی گفته می شود ، غیر ایمن بوده و نباید تزریق گردند .
مزایای استفاده از ژل استاندارد:
گاهی برخی افراد بعد از تزریق ژل از عمل خود ناراضی و پشیمان بوده و احتیاج به از بین بردن اثرات آن دارند. در این حال اگر بیمار از ژل هیالورونیک اسید استفاده کرده باشد می‌تواند با تزریق آمپول هیالورونیداز ژل تزریق‌شده را از بین ببرد.
هیالورونید درواقع آنزیمی است که اسید هالورونیک را حل کرده و آن را از بین می‌برد وبافت به حالت قبلی خودبازمی گردد.

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی