• ساعات کار: شنبه - پنج شنبه: 18.00-9.00

  • شماره تلفن: 021-26450199

  • ایمیل سایت: info@drdorita.com

hot stone لیفت - ماساژ با سنگ های داغ

ماساژ کلاسیک با سنگ های داغ

ماساژ Hot Stone نوعی از ماساژ کلاسیک است سنگ های صاف با گرمای ملایم بر روی نقاط کلیدی روی بدن قرار داده می شوند.

شخص ماساژ دهنده ممکن است سنگ ها را در دست بگیرد و از آنها برای ماساژ مناطق معینی از بدن استفاده کند.

سنگهای بازالتی به طورطبیعی خاکستری یا متمایل به سبز هستند ولی دراثررطوبت رنگ تیره به خود میگیرند این سنگ ها محتوی آهن تیتانیک و مغناطیسی بوده و به این دلیل گرما را در خود حفظ می کنند وبرای همین در درمان از آنها استفاده می شود.

دلیل دیگر استفاده از این سنگ ها را انتقال انرژی آن به بدن می دانند و بعضی معتقدند که نوع طبیعی و ماشین نخورده این سنگ ها انرژی بیشتری در مقایسه با نوع تراش داده آن می باشد.

مواد گداخته در طی میلیون ها سال در اثر آب شکل صاف و مدور پیدا کرده و برای استفاده آماده هستند .البته طبیعی است که سنگ ها کمی زبر وخشن باشند که دراین صورت آنها را با دستگاه صیقل داده و لبه های نا هموار آن ها را صاف و هموار می کنند .

تاریخ استفاده از سنگ را برای درمان و ماساژ به دوران پیش از تاریخ نسبت می دهند تمدن های باستانی عقیده داشتند که استفاده از سنگ برای آرامش قلب روح و ذهن مفید است .همچنین چینی ها هم از سنگ برای درمان بر روی نقاط مخصوص بدن استفاده می کردند.

هندی ها هم چنین روشی را برروی نقاط چاکرا بکار می برده اند . پس روش hot stone massage therapy روش خیلی جدیدی هم نیست ولی در چند سال اخیر این روش به شکل مدرنش معرفی و به کارگرفته شده است.

برای این درمان سنگ های بازالتی آتشفشانی که در ست های مخصوص تهیه و به فروش می رسد پس از گرم شدن در ظرف مخصوص در آب داغ نه خیلی داغ که پوست رابسوزاند مستقیما و بدون پوشش روی سطح بدن گذاشته شده و به دو روش درمان انجام می شود.

سنگ ها بدون حرکت روی نقاط کلیدی بدن گذاشته می شود تا گرمای آن اثر خود را اعمال نماید یعنی افزایش گردش خون درناحیه ریلکس کردن عضلات سطحی و کاهش درد موضعی تراپیست می تواند دراین حال عضلات عمقی تر را ماساژ بدهد .

انجام ماساژ به وسیله سنگ یعنی لغزاندن سنگ روی بدن وناحیه تحت درمان که با انجام این کار تاثیر حرارت سنگ برروی بدن بیشتر می شود .استفاده از سنگهای داغ برای طبابت بر می گردد به زمانهای گذشته در آن زمان ماساژ دهنده آریزونایی به نام ماری نلسون تکنیک های ماساژ با سنگ های داغ را معرفی کرد و آنرا بنام lastone therapy نام نهاد.

سنگ ها معمولا از جنس بازالت هستند نوعی از سنگ که حاوی آهن است، بنابراین گرما را در خود نگه می دارد معمولا از سنگ های رودخانه ای استفاده می گردد، چون صاف هستند به مرور زمان در اثر جریان آب صاف می شوند.

سنگ ها در آب قرار داده می شوند و به وسیله یک هیتر الکتریکی گرما داده می شوند تا به درجه مناسب گرم شوند سنگ ها ممکن است در نقاط مشخصی بر روی پشت، کف دست و بین انگشتان پا قرار داده شوند.

گرما باعث می شود ماهیچه ها شل ریلکس و گرم گردند در این زمان ماساژ دهنده اجازه می یابد در صورت تمایل عمیق تر فشار می دهد.

گرمای سنگ های داغ جریان خون را تشدید می کند وسیستم عصبی را آرام می نماید.

بعضی از ماساژورها سنگ های داغ را روی نقاطی که بنظر می رسد مراکز انرژی بدن هستند به منظور بالانس کردن جسم و ذهن قرار می دهند.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 56 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی