بوتاکس (سم بوتولینوم) پروتئینی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. این ماده با انسداد موقت تکانه‌های عصبی به ماهیچه‌های تزریق شده آن‌ها را بی‌حرکت می‌کند. به این ترتیب فعالیت ماهیچه ایجاد کننده خطوط و چین و چروک کاهش می‌یابد. اثر زیبایی بوتاکس نخستین بار در سال 1989 ثبت شد و به سال 2002 مورد تایید سازمان غذا و دارو FDA قرار گرفت. امروزه بوتاکس کاربردهای متعدد و طرفداران بی‌شمار در میان بانوان و آقایان دارد، چرا که تزریق بوتاکس در مقایسه با روش‌های درمانی قدیمی‌تر مانند جراحی پلاستیک عملی با تهاجم کمتر و نتیجه‌ای طبیعی‌تر است.

قبل از آغاز درمان تعریق زیاد بدن، برای تعیین نقاطی که تعرق در آن به شکل بدی رخ می‌دهد و همچنین برای بررسی تاریخچه سلامتی شما به‌منظور اطمینان حاصل نمودن از اینکه شما هیچ‌گونه مشکلی در سلامتی خود ندارید که با تزریق بوتاکس زیر بغل در تعارض باشد و یا بیماری شمارا بدتر کند، جلسه‌ی مشاوره با پزشک متخصص پوست خواهید داشت. سپس برای آگاهی شما از هرگونه علائم ناخواسته، درباره عوارض جانبی احتمالی روش درمان با شما صحبت خواهد شد.

بيشتر مردم، تعريق زياد را، نشانه ضعف بهداشت فردى تلقى مى كنند، بنابراين فرد مبتلا به تعريق بيش ازحد، بتدريج از اجتماع فاصله مى‌گيرد، اعتماد‌به‌نفسش را ازدست مى‌دهد، و حتى در مواردى باعث اضطراب، افسردگى، وسواس و نهايتاً اختلال در عملكرد وى مى‌شود. عرق کردن، يك فرآيند طبيعى است و نقش مهمى درتنظيم دماى بدن، تنظيم آب و الكتروليت ، دفع بعضى از مواد زائد و سموم و نرم و مرطوب نگه داشتن سطح پوست دارد. اما تعريق بيش ازحد، دردسرساز است و هميشه باعث خجالت فرد ویا ایجاد مشکلات محیطی مى‌شود.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 5 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی