• ساعات کار: شنبه - پنج شنبه: 18.00-9.00

  • شماره تلفن: 021-26450199

  • ایمیل سایت: info@drdorita.com

کاشت مو و ابرو

کاشت مو شامل اقدامات زیر است:

- برداشتم مو به صورت نوارهایی از نواحی حاوی مو از پشت سر که به عنوان منطقه دهنده خوانده می شود و در تمام طول عمر در این مناطق رشد خواهد کرد.

- ترمیم منطقه دهنده که معمولا ایجاد یک اسکار باریک می کند که با موی رویش دهنده پوشانده و پنهان خواهد شد.

- برداشتن کردن از نوار حاوی مو و تقسیم کردن به صورت گرافت هایی برای جایگزینی در مناطق بدون مو، میزان پوشاندن وابسته به وسعت منطقه بدون مو و روش خاص مورد استفاده متفاوت است. ظرف یک ماه اکثریت موهای کاشته شده می ریزند و حدود 2 ماه دیگر، مو شروع به رشد می کند و با یک سرعت نرمال رشد می کند. بعد از 6 ماه، موهای کاشته شده ظاهر طبیعی می گیرند.

کاشت مو

هم اکنون کاشت مو که خود به چند طریق انجام می شود در تمام دنیا بسیار متداول شده است.

روش Punch:

در این روش دسته های مو بوسیله عمل Punch برداشته شده و در محل گیرنده به همان شکل کاشته می شوند. لیکن به دلیل ایجاد نمای عروسکی و یا نمای الیاف مسواک و یا جارویی در محل کاشته شده مورد پسند بیماران واقع نشده و خود این نمای مصنوعی باعث ایجاد نگرانی و دلهره در شخص می شود. از این روس امروزه کمتر استفاده می گردد.

روش فولیکولاریونیت گرافت (FUG):

ابتدا از پوست مودار ناحیه پس سر و یا طرفین سر (که فاقد گیرنده هورمون مردانه هستند) به مقدار مورد نظر پوست به همراه مو به روش جراحی برداشته می شود. سپس توسط ابزارهای دقیق این قطعه این به فولیکولاریونیت گرافت (FUG) تقسیم می شوند که این گرافتها به نواحی کم پشت یعنی بین موهای موجود و یا طاس منتقل می شوند. در محل گیرنده تنها شکاف های ظریفی (برخلاف روش Punch که سوراخ هایی با برداشتن پوست ایجاد می شود) داده شده و گرافت ها در آنها کاشته می شوند. رشد این موها در آینده، نمایی طبیعی ایجاد می کند.

بیماران از نتیجه این روش معمولا راضی هستند.

کاشت ابرو

ابرو یکی از اجزای اصلی صورت می باشد و علاوه بر زیبایی وظایف دیگری هم دارد مثلا در بیان احساسات و ارتباط برقرار کردن با افراد نقش بسزایی دارد. علاوه بر آن از ورود عرق صورت به چشم ها و تابش نورآفتاب جلوگیری می کند. دوره ترمیم و رشد موها در ابرو بسیار کندتر از موها می باشد و مدت ها طول می کشد تا صدمات بوجود آمده جبران شوند به همین دلیل افراد سریع به دنبال درمان دارویی یا کاشت ابرو می روند تا نقص بوجود آمده را بپوشانند.

از دست رفتن ابرو در افراد علت های مختلفی دارد :

- در بعضی از افراد به صورت مادرزادی رشد ابرو صورت نمی گیرد

- بیماری های پوستی موضعی در ابرو باعث ریزش آن می شود

- در اثر صدمات وارد شده به ابرو و در اثر سانحه ممکن است قسمتی از آن از بین برود

- مرتب کردن ابرو در خانم ها به صورت مکرر ریشه ابرو ها را نازک می کند و به آن آسیب میرساندو بعد از مدتی به طور دائم از بین می روند

- برای درمان بعضی از بیماری ها از روش هایی استفاده می کنند مانند شیمی درمانی ، استفاده از اشعه برای درمان و… که موجب ریزش ابروها می شود

- افرادی هم به دلیل استرس بیش از حد و یا وسواس مدام مشغول کندن ابرهایشان هستند که باعث از بین رفتن ابروها می شود.

- یکسری مشکلات هورمونی هم هستند که موجب ریزش ابروها می شود

در بعضی از موارد فوق کاشت ابرو فایده ای نداشته و قبل از آن باید به فکر درمان آن بوده و بعد کاشت صورت بگیرد.مثلا در افرادی که به دلیل استرس یا وسواس ابروهایشان را می کنند ، پس کاشت ابرو فایده ای نداشته و بعد از کاشت هم به این کار ادامه می دهند . پس بهتر است که قبل از کاشت ، مشکل حل شود و بعد کاشت صورت بگیرد.

همینطور افرادی که ابروهای نازک دارند یا می خواهند به ابروهایشان قوس دهند ، برای کاشت ابرو مناسب نیستند و بهتر است که انجام نشود.

در کل برای افرادی کاشت ابرو انجام می شود که که یا کلا ابرو ندارند یا قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند.

معمولا خانم هایی که ابرو ندارند یا قسمتی از آن را از دست داده اند راه حل اولی که انتخاب می کنند ، تاتو می باشد .

بعد از تاتو ۲ حالت پیش می آید :

۱-افرادی که از تاتو خود راضی هستند از همه نظر و حالا تصمیم به کاشت ابرو روی آن را دارند

۲-افرادی هم هستند که از تاتو انجام داده ناراضی بوده و قصد دارند که آن را کلا پاک کنند و سپس کاشت انجام دهند

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی