• ساعات کار: شنبه - پنج شنبه: 18.00-9.00

  • شماره تلفن: 021-26450199

  • ایمیل سایت: info@drdorita.com

لیفت سینه - جراحی زیبایی سینه

لیفت سینه رایج ترین جراحی زیبایی سینه است که به اصلاح فرم سینه به شکل ایده آل می پردازد. بسیاری از خانم هایی که دارای سینه هایی افتاده و با پوست چروکیده هستند عمل لیفت سینه انجام داده و سینه های خود را به شکل زیبا و جوان تبدیل می کنند.

افتادگی و چروک شدن پوست سینه دلایل مختلفی دارد. از مهم ترین این دلایل می توان به تغییر وزن، بالا رفتن سن و ضعیف شدن عضله های نگه دارنده سینه در سینه های بزرگ و یا سینه های خانم هایی که دوران شیردهی را پشت سر گذاشتند اشاره کرد. عمل جراحی لیفت سینه این افتادگی و چروکیدگی را اصلاح کرده و آن را بالا می کشد و همچنین سینه ها را به فرم گرد تر و زیباتری در می آورد.

در برخی موارد نیز نوک سینه و هاله دور آن را جابجا کرده به طوری که تقریبا مرکز سینه قرار گیرد. همچنین می توانند شکل آنها را نیز اصلاح می کنند. (بسته به نیاز بیمار می تواند اندازه نوک سینه کوچک یا بزرگ هم بشود.) لیفت سینه معمولاً برای کسانی که دوست دارند سایز سینه های خود افزایش دهند، می تواند با پروتز همراه باشد. حتی برای کسانی که می خواهند حجم سینه های خود را کاهش دهند نیز به همراه برداشت بافت های چربی انجام می شود.

لیفت سینه به چه صورت انجام می گیرد؟

لیفت سینه معمولاً همرا با بی هوشی است. ایجاد برش برای عمل لیفت سینه یکی از مهم ترین مراحل این جراحی محسوب می شود. در کل سه نوع برش می تواند ایجاد شود. در ادامه این برش ها را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم:

برش هلالی بالای هاله سینه

این نوع برش کمترین میزان برش برای سینه را به دنبال دارد. برای خانم هایی که سینه آن ها افتادگی بسیار کمی دارند و می خواهند همراه با پروتز سینه لیفت انجام دهند این روش کاربرد دارد.

برش دور هاله سینه

این نوع برش برای سینه هایی هستند که دارای افتادگی خفیف هستند و اصلاح سینه نیازی به برش بیشتر نخواهد داشت. در این روش احتمال باقی ماندن جای برش به حداقل می رسد. البته جای زخم جراحی باقی می ماند ولی بین تغییر رنگ سینه و هاله دور نوک سینه تقریباً پنهان می شود.

برش دور هاله سینه به همراه برش عمودی در زیر

این نوع برش برای خانم هایی است که افتادگی سینه آن ها متوسط بوده و پزشک مجبور است برای دسترسی بهتر به بافت های داخل سینه برشی عمودی زیر برش دور هاله ایجاد کند.
برش دور هاله سینه به همراه برش عمودی و افقی در زیر (به شکل T معکوس)

این نوع برش برای سخت ترین عمل های جراحی در این بین است. معمولاً برای خانم هایی که افتادگی سینه های آنها شدید بوده و یا می خواهند اصلاح قابل توجهی به سینه های خود بدهند و یا همراه با پروتز باشد از این نوع برش استفاده می کنند. با این برش جراح سترسی کامل به تمام نقاط سینه را دارد و قادر است سینه را به شکل مطلوب بازسازی کند.

بعد از ایجاد برش، بافت های سینه را اصلاح کرده و به شکل دلخواه در می آورند. سپس پوست های اضافی را برداشته و در نهایت زخم های ایجاد شده را بخیه می زنند.

عوارض و خطرات احتمالی لیفت سینه

  • عفونت
  • خون ریزی داخلی
  • نا متقارن شدن دو سینه
  • تغییر در حس نوک سینه
  • سفت شدن
  • تخریب اعصاب داخل
  • باقی ماندن جای زخم

و... از جمله عوارضی است که ممکن است رخ دهد. انتخاب پزشک متخصص مناسب به شما این امکان را می دهد تا احتمال رخ دادن این عوارض را کاهش دهید.

عوارضی نظیر درد، تورم و کبودی نیز بعد از جراحی طبیعی است. شما با مصرف مسکن ها و آرام بخش های تجویز شده توسط پزشک می توانید درد خود را تسکین داده و روند بهبودی را سریع تر نمایید.

مراقبت های پس از لیفت سینه

برای بهبودی هر چه سریع تر لازم است از سوتین های مخصوص استفاده نمایید و از انجام هرگونه فعالیت در یک هفته ابتدایی بپرهیزید. بعد از یک هفته به پزشک مراجعه کرده تا بخیه های شما را بکشد و زخم را بررسی نماید. بعد از آن می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. همچنین انجام فعالیت های سنگین و همچنین انجان ورزش بعد از 30-45 روز (بنا به تشخیص پزشک) بلامانع است.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی