• ساعات کار: شنبه - پنج شنبه: 18.00-9.00

  • شماره تلفن: 021-26450199

  • ایمیل سایت: info@drdorita.com

عمل ابدومینوپلاستی و تامی تاک

ابدومینوپلاستی یا عمل تامی تاک یک جراحی وسیع است که نیاز به بیهوشی عمومی دارد. در این عمل ، لیپوساکشن ( برداشتن چربی های شکم ) انجام می شود و قسمت اضافه پوست شکم نیز از طریق یک برش جراحی بزرگ زیر شکم برداشته می شود. نتیجه نهایی، شکم تخت با یک اسکار بزرگ در سرتاسر شکم است. چون جراح مستقیما عضلات جدار قدامی شکم را می بیند، می تواند عضلات شل و ضعیف جدار شکم را هم از طریق جراحی سفتتر کند.

تامی تاک برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که میخواهند تامی تاک انجام دهند باید از سلامت کامل برخوردار باشند.

زنانی که بارداریهای متعدد داشته اند یا مردان و زنانی که قبلاً دچار اضافه وزن بودند و اکنون وزن خود را کاهش داده اند و پوست ناحیه شکم شان شل و افتاده شده گزینه های مناسبی برای تامی تاک هستند.

تامی تاک برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر قصد بارداری دارید باید انجام تامی تاک را تا بچه دار شدن به تعویق بیاندازید. در جراحی عضلات شکمی را جمع میکنند که بارداری باعث می شود عضلات از هم باز شوند.

اگر قصد کاهش وزن دارید تامی تاک مناسب شما هم نخواهد بود. تامی تاک باید آخرین راه برای شما باشد. اگر از روش های دیگر نتیجۀ مطلوب نگرفتید سپس به سراغ جراحی زیبایی شکم بروید.

آمادگی های لازم برای انجام تامی تاک

گام اول انتخاب یک جراح مطمئن است؛ سپس جراح موارد زیر را به شما توضیح خواهد داد:

ابدومینوپلاستی کامل. جراح زیر شکم را درست بین استخوانهای لگن برش میدهد و پوست و چربی های اضافه را از آن طریق خارج میکند. ممکن است به جابجایی یا برداشتن بافت اطراف ناف نیاز باشد.

اگر سیگاری هستید پزشک از شما میخواهد که حداقل دو هفته قبل از جراحی تا دو هفته پس از آن سیگار را ترک کنید. زیرا روند درمان را کند میکند و عوارض خواهد داشت.
قبل از جراحی رژیم سالم با وعده های غذایی کامل داشته باشید. از رژیم های لاغری بپرهیزید.

سوابق درمانی و دارویی خود را به پزشک بگویید. پزشک قبل و بعد از جراحی داروهایی را تجویز میکند.

شما پس از جراحی به موارد زیر احتیاج دارید:

  • کیسه یخ
  • لباس راحت و گشاد
  • وازلین
  • صندلی حمام و دوش تلفنی
  • همچنین حتماً کسی را به عنوان همراه با خود به بیمارستان ببرید.
  • زمان جراحی از دو تا پنج ساعت متغیر است.

عوارض

درد و کبودی از عوارض شایع تامی تاک هستند.

ممکن است محل جراحی تا چند ماه بی حس باشد. مانند هر جراحی دیگری تامی تاک هم خطراتی دارد، اگرچه بسیار نادر است اما احتمال آن وجود دارد که شامل لخته شدن خون، خونریزی داخلی و عفونت میباشد. اگر دچار دیابت، مشکلات کبدی، ریوی و قلب هستید احتمال بروز عوارض بیشتر خواهد شد. اگر روند درمان شما بخوبی پیش نرود نیاز به جراحی دوم دارید.
جای برش بر روی شکم باقی میماند، اگرچه با گذشت زمان کمرنگ میشود اما بطور کامل از بین نمیرود. پزشک برای کمرنگ شدن جای زخم پمادهایی را تجویز خواهد کرد.

مراقبت های بعد از جراحی

چه جراحی شما از نوع آبدومینوپلاستی باشد و چه مینی آبدومینوپلاستی، برش ایجاد شده بر شکم بخیه و سپس باندپیچی میشود. بانداژ سبب تسریع بهبودی میشود لذا برای تعویض آن باید به توصیه های پزشک با دقت عمل کنید. همچنین جراح بهترین حالت نشستن یا دراز کشیدن را به شما خواهد گفت.

فعالیت های زیاد تا 6 هفته باید محدود شوند و برای اطمینان از بهبودی تا یک ماه از محل کار مرخصی بگیرید.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 36 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی