• ساعات کار: شنبه - پنج شنبه: 18.00-9.00

 • شماره تلفن: 021-26450199

 • ایمیل سایت: info@drdorita.com

کوچک و بزرگ کردن سینه

پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه )

هر ساله تعداد زیادی از زنان در سرتاسر دنیا، عمل جراحی پروتز سینه را برای بزرگ کردن سینه انجام می دهند و این در حالیست که جراحی پروتز شایعترین عمل جراحی زیبایی روی سینه ها می باشد. بر طبق تحقیقات انجام شده رضایت بیماران بعد از انجام این عمل بسیار بالا بوده و جراحی پروتز سینه علاوه بر افزایش اعتماد به نفس فرد، باعث بهبود روابط زناشویی وی نیز می گردد .

آمار و ارقام انجام جراحی پروتز سینه در دنیا

در آمریکا در مقایسه با سال 1992 میزان عمل جراحی بزرگ کردن سینه تا سال 2007 ، 476 درصد افزایش داشته است که بعد از عمل لیپوساکشن شایعترین عمل زیبایی انجام شده در این کشور بوده است و در سال 2009 نیز جراحی پروتز سینه ، شایعترین عمل زیبایی انجام شده در آمریکا شد و اعمال جراحی شایع مانند لیپوساکشن ، رینوپلاستی و آبدومینوپلاستی را پشت سر گذاشت.

در چه مواردی از پروتز سینه ( جراحی بزرگ کردن سینه ) استفاده می شود ؟

 • تمایل شخص برای بزرگ کردن سینه و یا تغییر سایز اندازه سینه
 • اصلاح ناهنجاریهای مادرزادی سینه که در آن یک یاهر دو سینه رشد کافی نداشته است
 • اصلاح تفاوت اندازه سینه ها
 • اصلاح کاهش سایز سینه به دلیل حاملگی ، شیردهی یا تغییرات وزنی شدید
 • بازسازی سینه به دلیل جراحی مانند سرطان سینه یا تروما

بهترین زمان عمل جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه ) چه زمانی است ؟

برا ی انجام عمل جراحی پروتز سینه ( بزرگ کردن سینه ) محدودیت سنی بخصوصی وجود ندارد اما نکات مهمی که بایستی در این خصوص رعایت شوند اینست که فرد بایستی کاندیدای خوبی برای عمل بوده و وضعیت سلامتی فرد و الاستیسیته (انعطاف پذیری) پوست مناسب انجام این عمل باشد. باید توجه داشت که زمان مناسب برای انجام عمل پروتز حداقل 7 تا 8 سال از شروع اولین قاعدگی است به طوری که اندازه سینه ها حداقل برای مدت 2 سال ثابت مانده باشد.

استفاده از پروتز برای بزرگ کردن سینه در چه سنی مجاز است؟

بر طبق آخرین دستورالعملها و توصیه های سازمان غذا و داروی آمریکا FDA، استفاده از پروتزهای آب نمکی از سال 2000 به بعد برای افراد بالاتر از 18 سال و پروتزهای ژلی از سال 2006 به بعد برای افراد بالاتر از 22 سال برای عمل جراحی پروتز مجاز اعلام شده است .

موارد منع انجام جراحی پروتز برای بزرگ کردن سینه کدامند ؟

 • زنانی که سرطان سینه درمان نشده دارند
 • در صورت وجود عفونت فعال درهر نقطه ای از بدن
 • افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هستند ( شامل افرادی که تحت شیمی درمانی هستند یا در حال درمان با داروهای سرکوب کننده دستگاه ایمنی بدن میباشند)
 • افرادی که دچار اختلال انعقادی خون و یا اختلال در ترمیم زخم هستند.
 • در افرادی که خون رسانی به بافت سینه در اثر اعمال جراحی دیگر و یا انجام رادیو تراپی کاهش یافته باشد.
 • افراد زیر سن زیر 18 سال (در صورتی که هدف از جراحی پروتز سینه در آنها صرفا بزرگ کردن سینه باشد)
 • زنان باردار یا شیرده

انواع پروتز سینه

در حال حاضر به صورت عمده دو نوع پروتز برای بزرگ کردن سینه وجود دارد :

 • پروتز آب نمکی ( سالین)
 • پروتز ژلی ( سیلیکونی)

جدار هر دو نوع پروتز از سیلیکون غیر قابل نفوذ ساخته شده اما وقتی به نوع پروتز آب نمکی یا ژلی اشاره می شود منظور موادی است که پروتز توسط آن پر شده است . بطور معمول پروتزهای آب نمکی پس از قراردادن در محل با سرم نمکی (سالین) پر می شوند ( البته انواع پروتزهای از پیش پر شده نیز وجود دارند) در حالی که پروتزهای ژلی از قبل با سیلیکون پر شده اند. در خصوص ظاهر و شکل پروتز باید گفت که پروتزهای آب نمکی سفت ترند و پروتزهای ژلی شکل طبیعی تری ایجاد می کنند.

جدار هر دو نوع پروتز از سیلیکون غیر قابل نفوذ ساخته شده اما وقتی به نوع پروتز آب نمکی یا ژلی اشاره می شود منظور موادی است که پروتز توسط آن پر شده است . بطور معمول پروتزهای آب نمکی پس از قراردادن در محل با سرم نمکی (سالین) پر می شوند ( البته انواع پروتزهای از پیش پر شده نیز وجود دارند) در حالی که پروتزهای ژلی از قبل با سیلیکون پر شده اند. در خصوص ظاهر و شکل پروتز باید گفت که پروتزهای آب نمکی سفت ترند و پروتزهای ژلی شکل طبیعی تری ایجاد می کنند.

سینه های بسیار بزرگ میتواند باعث مشکلات بهداشتی و احساسی برای عده ای از بانوان گردد .همچنین امکان دارد شخص دچار درد و ناراحتی فیزیکی شود. سنگینی بافت های اضافی در سینه ، امکان دارد توانایی شما در زندگی فعال رابه هم بزند.

ماموپلاستی (کوچک کردن سینه)

کاهنده نام دارد، با برداشتن چربی ، بافت غددی ، و پوست از سینه ، باعث میشود که سینه ای مناسب با بدن خود داشته باشید و ناراحتی از داشتن سینه ی بزرگ نیز از بین برود.

ماموپلاستی شامل مراحل ذیل می باشد:

کوچک کردن سینه اغلب با ایجاد برش هایی روی سینه و تخلیه چربی های اضافی و بافت غددی صورت میگیرد. گاهی امکان دارد که چربی های اضافی از راه لیپوساکشن از سینه خارج شود. چنانچه که علت اصلی بزرگی سینه م چربی های موجود در سینه باشد و پوست اضافه نباشد ، می توان تنها از لیپوساکشن به منظور کوچک کردن سینه استفاده کرد.تکنیک های مورد استفاده برای کوچک کردن اندازه ی سینه شما ، بنا بر شرایط فردی ، ترکیب سینه ، میزان برداشت موردنظر ، خواسته شخص ، و توصیه جراح تعیین می شود.

بی هوشی : بمنظور کاهش استرس و حفظ آرامش بیمار در طول جراحی ، داروهائی تجویز میگردد که شامل تسکین داخل وریدی و بی هوشی عمومی هستند که جراح گزینه مناسب را پیشنهاد خواهد کرد.

برداشتن بافت ها و تغییر موقعیت آنها : بعد از اینکه جراح برش را روی سینه ایجاد نمود، نوک سینه که به خونرسانی و عصب دهی اصلی خود بایستی چسبیده بماند، تغیر محل داده و در چنانچه لازم باشد اندازه ی هاله با برداشتن پوست از حاشیه آن کاسته می شود سپس بافت سینه ای که کوچک شده بالا آورده شده و فرم داده می شود . گاهی اوقات برای سینه های بسیار بزرگ و آویزان ، بایستی نوک سینه و هاله ی آن برداشته شده و به موقعیت بالاتری روی سینه انتقال داده شوند.

بستن برش ها : به منظور شکل دادن به سینه های کوچک جدید ، برش ها به یکدیگر رسانده می شوند در داخل عمق سینه ، بخیه هایی بمنظور حمایت و فرم دادن به سینه تازه ساخته شده زده شده و سپس پوست با بخیه ، چسب پوستی یا نوار چسب جراحی باند پیچی میشود. خطوط برش دائمی هستند اما معمولا کمرنگ شده و که با گذشت زمان بهبود میابند.

ملاحظه ی نتایج :نتیجه جراحی ماموپلاستی بلافاصله پس ازعمل جراحی قابل رویت است. پس از چند روز ورم ناشی از عمل رفع گردیده و با گذشت زمان خطوط برش نیز بسیار کمرنگ می شوند . با بهبودی تدریجی ، نیز رضایت شما از شکل جدید سینه تان افزایش میابد.

دوره نقاهت بعد از ماموپلاستی

بعد از پایان ماموپلاستی پانسمان روی محل برش ها قرار داده میشود. امکان دارد که بانداژ الاستییک یا سوتین حمایت کننده جهت کاهش ورم یا حمایت از سینه های در حال التیام داده شود. هم چنین امکان دارد که یک لوله ی نسبتا کوچک و باریکی بطور موقت در زیر پوست گذاشته شودکه خون اضافی یا مایع تجمع یافته را خارج نماید.

نتایج جراحی ماموپلاستی

تقریبا، طولانی مدت خواهند بود . اندازه ی جدید سینه به شما کمک میکند که شما از درد و محدودیت فیزیکی قبل از عمل فارغ شوید. ظاهر متناسب تر شما قطعا باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود تصور ذهنی شما از خودتان میشود. هرچند که امکان دارد با گذشت زمان در اثر پیری ، تغییرات وزن ، عوامل هورمونی و جاذبه شکل سینه ها متغیر باشد.

دستورات لازم بعد از جراحی ماموپلاستی

 1. بیمار برای مدت هفت روز اول بعد از جراحی لازم است که هنگام استراحت شکم و کمر خم نباشد تا ورم وناراحتی سینه کاهش یابد وحتما از یک بالش کوچک زیر زانو استفاده کند
 2. داروهای تجویز شده را سر شش ساعت میل کند ؛ چنانچه فراموش کرد نوبت بعدی را دو برابر مصرف کند ؛ معمولا پنج تا هشت روز آن را ادامه دهید ؛چنانچه به هر علتی مجبور به قطع دارو شدید حتما به پزشک خود اطلاع تا آنتی بیوتیک دیکری را تجویز نماید
 3. مسکن تجویز شده معمولا بروفن 400 است را در سه روز اول بعد از ماموپلاستی سر ساعت و بعد از آن هنگام دردبا توجه به نیاز مصرف شود. که معمولا بیماران احتیاجی به مصرف مسکن پس از روز 5-7 نخواهند داشت. بجز استامینوفن ساده یا کدئین دار و بروفن(ایبوپروفن) 400 هیچ مسکن دیگری را مصرف نکنید. هرگز و تحت هیچ شرایطی ازآسپیرین و آ اس آ ویا ترکیباتی که حاوی این دو دارو باشند به مدت دو هفته قبل تا دو هفته پس از جراحی استفاده نکنید به این علت که باعث خونریزی خواهد شد.
 4. از روز عمل میتوانید بایستید و قدم بزنید برای مدت سه هفته بویژه پنج روزا ول پس از جراحی و بایستی از هرگونه فعالیت بدنی که ضربان قلب شما را به بالای صد بار در دقیقه برساند مثل بالا رفتن سریع از پله؛ بلند کردن وزنه های سنگین و ....پرهیز نمایید. به ویژه بایستی مواظب حرکات ناگهانی وشدید یا قوی دربازوها باشید . مناسب ترین فاکتور برای فعالیت درد شما خواهد بود هر زمان که فعالیتیسبب شروع درد در شود برای شما مناسبنخواهد بود. خوابیدن طولانی مدت و بیحرکتی از عوامل عمده بروز آمبولی لخته است و توصیه نمیشود.با یک بالش اضافی در یک پهلو و جابجایی متناوب با طرف دیگرمیتوانید خستگی دراز کشیدن به پشت را کاهش دهید .
 5. از خوردن غذاهای پر حجم و نفاخ پرهیز کنید . مراقب بروز یبوست باشید و برای هفت روز اول بعد از عمل مرتب از ملینهای خفیف مثل شربت هیدروکسید منیزیوم (شیر منیزیوم) استفاده کنید و در صورت بروز نفخ 20 قطره دایمتیکون هر 6 ساعت میل کنید.
 6. بیماران ماموپلاستی بایستی به مدت سه ماه از سوتیان (کرست)استفاده کنند شب و روز.در ویزیت بعدی به شما گفته خواهد شد استفاده از سوتین نباید سبب درد شود بویژه در هفته اول بعد از جراحی که در اینصورت شما باید از سوتین بزرگتر یا نرمتر استفاده کنید چون فشار سوتین از ترمیم زخم و حتی صدمه جدی به سینه جلوگیری خواهد کرد.بیماران پروتز سینه با توجه به فرم و محل پروتز امکان دارد که تا مدتی از پوشیدن سوتین منع شوند تا پروتز در موقعیت مناسب قرار گیرد.

چنانچه تا دو هفته پس از ماموپلاستی به هر دلیلی قرار باشد توسط پزشک دیگری اقدامی برای شما انجام شود یا داروی دیگری برایتان تجویز گردد حتما بایستی قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

مصرف دو عدد ویتامین ث1000mgبه مدت ده روز ترمیم زخم راسریع میکند.

خارش یا سوزش زیاد ـ دردی که قبلا وجود نداشته درد ناگهانی تب و بی میلی از علائمی هستند که نیازبه بررسی سریع دارند و بایستی سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 40 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی