مرکز متخصصین دریتا

header

خوشبوکننده بدن چیست؟

عرق کردن یک پروسه طبیعی برای تنظیم دمای بدن می باشد ولی هنگامی که این تعریق برای یک مدت طولانی ادامه داشته باشد، محیطی برای رشد باکتری ها شده و به همن دلیل بد بو می شود. بسیاری از افراد بهترین روش برای جلوگیری از این امر را استفاده از اسپری های خوشبو کننده و دئودورانت ها می دانند.

عملکرد دئودورانت

انسان های سالم به میزان های متفاوتی عرق می کنند، چرا که ترشح عرق علاوه بر تنظیم درجه حرارت بدن، خواص دیگری هم دارد. بنابراین تقریبا همه ما به این محصول های بهداشتی نیاز داریم.
البته بعضی ها بیشتر عرق می کنند و استفاده از مام یا دئودورانت برای این افراد کافی نیست که این افراد باید به دنبال درمان پزشکی باشند.
بهترین زمان برای استفاده از مواد خوشبوکننده و ضد تعریق در زیر بغل، بعد از استحمام است، زیرا این مواد مجاری غدد را می بندند و موجب کاهش تعریق در طول روز می شوند. استفاده از این مواد برای افرادی که بوی عرق آنها زیاد است مشکلی ایجاد نمی کند.
اسپری یا مام های خوشبوکننده باید روی پوست سالم استفاده شوند و اگر قسمتی از پوست بدن دارای زخم یا خراشیدگی است، نباید این مواد را در آن قسمت ها به کار برد.
استفاده از مواد خوشبوکننده برای بچه ها اصلا توصیه نمی شود، چرا که در کودکان غدد تعریق بسته است و به همین دلیل استفاده از مام و اسپری خوشبو کننده برای کودکان لزومی ندارد.

انواع دئودورانت

درست مثل کرم پودر و ضد آفتاب ، انتخاب دئودورانت مناسب هم خیلی مهم است. در ابتدا بهتر است فرق بین ضد عرق و دئودورانت را بدانید. ضد عرق ها زیر مجموعه دئودورانت هامحسوب می شوند که حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که با غدد عرق سر و کار دارند و پروسه عرق کردن بدن را کند می کنند. دئودورانت ها محصولاتی هستند که بوی زیر بغل را می گیرند. آن ها اغلب حاوی رایحه یا عطر خوبی هستند همراه با یک عنصر سازنده فعال به نام تریکلوزان که معمولاً از رشد باکتری هایی که باعث بوی بد می شوند، جلوگیری می کنند. این دئودورانت ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها در زیر آورده شده اند:

دئودورانت های پودری

رایج ترین نوع دئودورانت، نوع پودری آن است و معمولاً سفید جامد است. مشکل استفاده از این نوع دئودورانت این است که اگر لباس تیره یا مشکی باشد آن را خراب می کند. اما دئودورانت و ضد عرق های جامد و نامرئی هم هستند که هیچ اثری روی لباس مشکی باقی نمی گذارند. اگر زیاد عرق می کنید، این نوع دئودورانت برای شما مناسب است.

دئودورانت های اسپری شکل

خوشبختانه اسپری های متنوعی در بازار وجود دارد. نوع اسپری بر حسب میزان مواد تشکیل دهنده فعالی که می تواند نگه دارد، تعیین می شود. موقع استفاده، اسپری را از خودتان دور نگه دارید و دهانتان را ببندید. موقع تماس با پوست حس خشکی دارد و به لباس منتقل نمی شود و حتی بعد از یک تمرین ورزشی خسته کننده، به شما بوی تازگی و طراوت می دهد.

دئودورانت های کرمی

دئودورانت های کرمی ترکیبی از سدیم لورت سولفات و بدون آلومینیم و زیرکونیوم که انتخاب مناسبی برای زنان حامله یا کسانی که به دنبال محصولات طبیعی هستند، می باشد. برای این نوع دئودورانت به وسیله ای نیاز دارید که آن را روی پوست بزنید. برای جلوگیری از خشک شدن پوست انگشتان، آن را با دستمال یا چیز دیگری بردارید و بمالید. می توانید از آن برای تعریق روزانه و حتی برای بعد از یک تمرین ملایم ورزشی هم استفاده کنید.

لیست خدمات

تماس با ما

 تهران، موحد دانش ( اقدسیه )، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12 

تلفن: 26450199(021)